Лого УМФР
Лого УМФР

Олександр Двоєконко про українські молодіжні організації Росії і не тільки

Що є зараз

Від минулого з'їзду неформального об'єднання "Український молодіжний форум Росії" проминуло трохи більше, як півроку. За цей короткий час відбулися деякі позитивні зміни: відкрилася перша українська молодіжна громадська організація в Саратові, готуються до відкриття "молодіжки" в Новосибірську та Воронежі, пройшов черговий тренінг по проектному менеджменту в Румунії, тощо.

Одним з найцікавіших проектів стало організування спостережної місії за Парламентськими виборами в Україні під назвою «Молодь діаспори за чесні вибори» в кінці жовтня 2012 року від Росії. Проект був зорганізований спільно з всеукраїнською громадською організацією "Молодий Народний Рух". Було зібрано 120 учасників із 13 країн світу, зокрема з Росії силами УМФР брала участь найпотужніша делегація - 49 осіб. Хоча для багатьох це був перший досвід спостерігання, організатори відзначили високий рівень обізнаності та підготовки нашої делегації. Корисним для учасників було, крім іншого, живе спілкування з українською молоддю з різних країн світу. До того, пізнавання України в ролі туриста надало цьому заходу високої якості та залишило приємні враження.

У січні відбувся перший реалізований проект зі скаутською організацією ПЛАСТ, яка привезла до Росії справжній Віфлеємський Вогонь Миру. Пластуни відвідали Москву та Московську область (м. Пушкіно, м. Ногінськ) і таким чином передали частинку українського тепла своїм друзям - молодим українцям з Росії.

Також слід відзначити квітневу поїздку членів УМФР Андрія Зав'ялова (Іркутськ) та Олексія Крівцова (Воронеж) на тренінг з проектного менеджменту в Румунію. Захід відбувся спільно зі Світовою Конференцією Українських Молодіжних Організацій (СКУМО) під егідою Європейської комісії. Члени УМФР є постійними відвідувачами тренінгів в різних країнах Європи - в нашому активі вже поїздки у Францію та Португалію. На 2013 рік заплановано ще декілька поїздок на зарубіжні тренінги, котрі дозволять детальніше познайомитися з роботою в громадських організаціях, написанням молодіжних проектів та налагодити зв'язки з закордонною українською молоддю.

Цього року силами УМФРівців Воронежа (Олексій Крівцов) та Владимира (Сергій Карась) вперше в Росії відбувся "Мегамарш у вишиванках", що проводиться в Україні вже протягом багатьох років та збирає тисячі прихильників українського традиційного одягу. Сподіваємося, що прикладу цих двох регіонів будуть слідувати й інші потужні осередки української ініціативної молоді в Росії.

Серед досягнень у культурному напрямку, першість традиційно тримають члени УМФР з об'єднання "Криниця", що розташоване у місті Пушкіно, Московської області. За цей рік вони вже не раз успішно брали участь у міжнародних культурних фестивалях в Білорусі та Росії.

Плани на літо

Серед головних заходів, що відбуватимуться влітку 2013 року - проведення третього з'їзду УМФР, таборування на Говерлі (Карпати) спільно з МНР, поїздка на Форум Української Молоді Діаспори в Тернопіль, Табір молоді діаспори та музичний фестиваль "Діаспора-Фест".

ІІІ з'їзд Українського молодіжного форуму Росії. Віночок слов'янських культур на оз. Селігер, 11-14 липня 2013 року

Цього року форум проводиться виключно силами Оргкомітету УМФР та громадської організації "Українська національно-культурна автономія "Світанок" (м. Твер). Після спільних обговорень в Оргкомітеті було прийняте рішення зробити цьогорічний форум виключно в культурно-комунікаційному вимірі, таку собі легку" версію. Ідея цьогорічного форуму полягає в тому, що на перше місце виноситься не обговорення важливих проблем в українському громадському колі, а перш-за-все, просте неформальне спілкування та занурення в українське культурне середовище. Сам спосіб проведення (таборування на озері Селігер в Тверській області) вже говорить про те, що головна мета - живе спілкування та максимум свободи. До того, учасники форуму беруть участь в фестивалі "Віночок слов'янських культур", що вже вдесяте проводиться силами Тверського об'єднання та проходить в рамках з'їзду УМФР. Проведення форуму саме в такому форматі дозволить також знайти партнерів для проведення спільних проектів серед представників молоді інших слов'янських національно-культурних об'єднань. Сам форум розпочинає свою роботу 11-ого липня та триватиме чотири дні.

Таборування на Говерлі, 11-15 липня 2013 року

Таборування на Говерлі - це захід, що проводиться силами наших давніх друзів та партнерів Молодого Народного Руху, який збирає молодіжних лідерів з усієї України. Його учасниками є делегації Молодого Народного Руху та інших молодіжних громадських об'єднань України, майже з усіх областей України, та також молодіжні лідери української діаспори.

Протягом цілого року наші активісти дуже чекали цього заходу, адже він дозволяє не просто познайомитися з молодими лідерами з України та діаспори, та також відвідати одне з найчарівніших місць України - Карпати. Цього року від УМФР сформована ціла делегація з 9 осіб.

Форум Української Молоді Діаспори 25-27 серпня 2013 р.

Брати участь в щорічному зібранні провідної української молоді світу для УМФРівців стало вже доброю традицією. Від самого першого форуму в 2011 році наша делегація завжди відвідує заходи ФУМД, бере участь у важливих обговореннях, складає плани по розвитку українського молодіжного руху в світі.

Цього року, окрім офіційного ФУМД, планується провести ще таборування на Тернопільщині (18-25 серпня) і цікавий захід - "Діаспора-фест". Передбачено тижневе перебування в таборі з різними майстер-класами, заходами, тренінгами, що спрямовані поширити обізнаність молодих діаспорян в громадських справах, налагодити комунікацію поміж української молоді світу та втілити в життя різні цікаві проекти. "Діаспора-фест" - це музичний фестиваль, що відбудеться після завершення ФУМД та збере музичні групи з різних країн світу, та також з Росії, що виконують пісні українською мовою.

Далі буде...

Нагадаємо, що Український молодіжний форум Росії - це неформальна спільнота українських молодіжних організацій та окремих активістів, яка виконує роль координуючого органу розвитку українського молодіжного руху на території Російської Федерації. При цьому в спільноті немає одноосібного керівництва - всі організації-члени УМФР та їх керівники мають рівне право голосу, а рішення приймаються за результатами обговорення, враховуючи голоси більшості. Завдання УМФР полягає в налагодженні комунікації між різними осередками українських молодіжних організацій в Російській Федерації, стимулюванні їх діяльності через налагодження комунікації з організаціями-партнерами в Україні та за її межами.

Наше об'єднання з кожним роком зростає, долучається до координації нових проектів, знайомиться та контактує з різними громадськими організаціями та дипломатичними установами. Два з половиною роки не пройшли дарма та попереду ще багато нових досягнень. Запрошуємо до нас усіх тих, кому хочеться щось робити для українського молодіжного руху в Росії, знаходити нових друзів по цілому світі та брати участь в регіональних, федеральних та міжнародних проектах.

Разом ми зможемо багато!

Олександр ДВОЄКОНКО

координатор УМФР, м. Саратов

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Протягом цілого року наші активісти дуже чекали таборування на Говерлі, адже так можна не просто познайомитися з молодими лідерами з України та діаспори, та також відвідати одне з найчарівніших місць України - Карпати
Протягом цілого року наші активісти дуже чекали таборування на Говерлі, адже так можна не просто познайомитися з молодими лідерами з України та діаспори, та також відвідати одне з найчарівніших місць України - Карпати
У січні відбувся перший реалізований проект зі скаутською організацією ПЛАСТ, яка привезла до Росії справжній Віфлеємський Вогонь Миру
У січні відбувся перший реалізований проект зі скаутською організацією ПЛАСТ, яка привезла до Росії справжній Віфлеємський Вогонь Миру
Фото на згадку. УМФР-2012
Фото на згадку. УМФР-2012

На світлинах: Лого УМФР. Протягом цілого року наші активісти дуже чекали таборування на Говерлі, адже так можна не просто познайомитися з молодими лідерами з України та діаспори, та також відвідати одне з найчарівніших місць України - Карпати. У січні відбувся перший реалізований проект зі скаутською організацією ПЛАСТ, яка привезла до Росії справжній Віфлеємський Вогонь Миру. Фото на згадку. УМФР-2012.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка