Українські новини (Санкт-Петербург)

Українці НКАО Санкт-Петербурга змістовно провели День української писемності та мови

11 листопада в Будинку дружби Ленінградськоі області, де діє громадський інтерактивний музей української культури " Джерело", НКА українців Санкт-Петербургу достойно відсвяткували День української писемності та мови.

У великій урочистій залі за круглим столом, накритим чудовою вишитою скатертиною, зібрались члени НКА українців на літературну зустріч: " Українська рідна мова солов'іна, калинова".

Урочисто і достойно відсвяткували ювілей Василя Тегзи президента  НКА українців Санкт-Петербурга, полковника медичної  служби, професора, доктора наук

Ювілейний вечір відбувся в концертній залі "У Финляндского".

Сказати, що у Василя Тегзи багато друзів - нічого не сказати... Зала була заповнена (на допустимі відсотки, звичайно!) і, протягом майже 3-х годин, тривали сердечні вітання від офіційних осіб: особисто від губернатора Санкт-Петербурга, єпархії, керівників НКА різних національностей міста, колег по роботі, учнів, земляків, рідних...

Украинцы города на Неве почтили память своего побратима Валентина Иващенко накануне его 70-летнего юбилея

28 февраля, в последний день зимы, концертный зал Санкт-Петербургского Дома национальностей был полон. На вечер памяти, посвященный 70-летнему юбилею Валентина Иващенко, собрались активисты и деятели украинской национальной культурной автономии Петербурга, родные, друзья, артисты, музыкальные коллективы, – все, кто знал выдающегося артиста и руководителя ансамбля «Рось», человека с большой буквы, светлой, искренней души.

Поет із Санкт-Петербурга Олександр Дорошенко дарує читачам кілька своїх ліричних віршів, присвячених Тарасові Шевченку й Україні

Олександр Дорошенко мешкає у  Санкт-Петербурзі. Він — автор  кількох поетичних збірок, його твори друкувалися  в часописі «Забута країна», що виходив у місті на Неві, в журналах  «Вісник» (Україна), «Молода Україна» (Торонто, Канада), в численних газетах на батьківщині та в діаспорі. Вірші «Біла ніч» і «Душа  Тараса» засвідчують особливу увагу автора до  близьких йому  реалій  Шевченківського життя, пов’язаних із Санкт-Петербургом, де  жив і творив  наш Кобзар, з яким, як бачимо, поєднана і доля автора цих творів.

Активісти місцевої національно-культурної автономії провели вечір, присвячений 150-річчю від дня народження Лесі Українки

19 лютого ц.р. Регіональна громадська організація «Українська НКА СПб» в Будинку Національностей провела святковий вечір до 150-річчя від дня народження української поетеси Лесі Українки.

Організаторами вечора стали  активісти ансамблю "Рось" ім. Валентина Іващенка, а саме: керівник Віолетта Гриневич та солістки Валентина Басалай і Людмила Погорєлова.

Члени національно-культурної автономії Санкт-Петербурга анонсували роботу Клубу шанувальників української мови

Президія регіональної громадської організації «Українська  національно-культурна  автономія Санкт-Петербурга» (РГО УНКА СПб) оголосила про початок роботи Клубу шанувальників української мови.

«Ми плануємо проведення зустрічей для бажаючих спілкуватися українською мовою, - йдеться у повідомленні, опублікованому Ларисою Скрипниковою на своїй сторінці у Фейсбук. − В  програмі зустрічей: лекції з історії української мови та сучасна українська мова, українські вечорниці, знайомство з українською поезією, уроки української мови.

У Генеральному консульстві України в Санкт-Петербурзі відбулася зустріч членів Ради місцевої УНКА з Генеральним консулом України в Санкт-Петербурзі Лесею Лозинською з нагоди завершення її дипломатичної місії в цьому місті

Члени Ради УНКА Санкт-Петербурга зустрілися з Генеральним консулом України в Санкт-Петербурзі Лесею Лозинською з нагоди завершення її дипломатичної місії в цьому місті. На зустрічі були присутні президент Української національно-культурної автономії СПб, професор, доктор, медичних наук Василь Тегза, віце-президент УНКА СПб, голова Полтавського земляцтва СПб Михайло Волик, секретар Ради УНКА СПб Валентина Коваленко, консул Генерального консульства Віктор Лавриненко.

Українці в Росії та за її межами продовжують сумувати за Валентином Іващенком

25 червня о 12:00 в Санкт-Петербурзі, в Храмі Смоленської Божої Матері буде проведено заочне відспівування покійного Валентина Іващенка, одного із засновників Української національно-культурної автономії в місті на Неві. Після цього о 14:00 буде проведена кремацію його тіла. Хоча і повідомляється, що причиною смерті Валентина Іващенка, яка настала  12 червня, стало двостороннє запалення легенів, а не коронавірус, кремацію буде проведено без участі навіть рідних і близьких, оскільки останні дні він провів у шпиталі серед інфікованих.  Між тим українці в Росії та за її межами продовжують сумувати за Валентином Володимировичем і ділитися в соцмережах своїми спогадами про нього і світлинами.

Як пітерські українці вшановують пам’ять Великого Кобзаря

Вже стало доброю традицією, коли двічі на рік − 10 березня та 22 травня, українці Санкт-Петербурга врочистою ходою йдуть на старий Смоленський погост, на уклін до Великого Кобзаря. Адже 10 березня − то роковини поховання Шевченка на Смоленському кладовищі північної столиці Російської імперії. Саме того дня року 1861-го петербуржці - українці й росіяни − проводжали поета в останню путь. А 22 травня вшановують роковини перепоховання видатного українського сина на Чернечій горі, що поблизу Канева. Пригадуєте, Тарасів «Заповіт»?..

Валентин Іващенко – активіст української національно-культурної автономії Санкт-Петербурга

Український активіст із Санкт-Петербурга Валентин Іващенко ділиться спогадами і враженнями від поїздки до рідного Богуслава, що на Київщині, та розповідає про ситуацію в українській громаді міста на Неві

Всі ми були приголомшені подіями 2014 року в Україні. Насправді, не хотілося ні писати, ні щось говорити… Зраду не можна ні простити, ні стерпіти. А ще: як реагувати? Чи голови в пісок, як страуси, чи голови на плаху?

З кожним роком путеніє 
славна матушка-Росія,
Чи, можливо, все не так?
Чи путьом все? Все тік-так?.. 

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка