Біля монумента  Тарасу Шевченку. Ужгород.Про нашу участь в літній культурологично-творчій школі для дітей закордонного українства

За великий внесок у розвиток українського мистецтва в Росії дитячий ансамбль української пісні і танцю «Перепілочка» і його художній керівник Наталія Пахолкова були нагороджені путівкою в літню культурологично-творчу школу для дітей закордонного українства «Літо в Карпатах». Цю ідею довго виношував і успішно здійснив Дудка Валентин Романович - начальник відділу етносів і української діаспори Міністерства культури України. Головним критерієм при пошуку колективів були вимоги високого професіоналізму і самобутності цих колективів.

 

Свій внесок в організацію школи внесла Алла Кендзера з Товариство зв'язків з українцями за межами України «Україна-світ». Допомогло і управління Культури Закарпатської обласної адміністрації.

У програмі школи були майстер-класи українського танцю і пісні, народно-прикладне мистецтво, ознайомлення з історією України і Закарпаття в кращих музеях області, зустрічі з творчими колективами Закарпаття.

Хлоп'ята з різних країн світу - Латвії, Росії, Румунії, Придністров'я, Польщі, Угорщини, Австралії побачили чудовий край, подружилися, взяли участь в презентації своїх країн. Програми були цікаві, різноманітні.

Дуже сподобався хлоп'ятам виступ петербуржців, звучали вірші Тараса Шевченка, був проведений бліц-турнір по знанню визначних пам'яток Санкт-Петербургу і, звичайно, лунали чудові українські пісні, які підхоплювали всі присутні в залі. А в кінці програми глядачі не витримали і влилися у веселе танцювальне коло!

Так закінчилася презентація дітей з Петербургу - ансамблю української пісні «Перепілочка». Дуже гарним подарунком для хлоп'ят був майстер-клас із Зразковим дитячим ансамблем народного танцю «Джерельця Карпат», художній керівник Михайло Сачко. Цей незвичайний колектив Наталія Пахолкова запросила взяти участь в IV-му Фестивалі 2009 року. Для вимогливої публіки Петербургу це буде справжнім подарунком.

Шкода було розлучатися хлоп'ятам, але вони виїхали з чудовими подарунками від Міністерства культури України і з надією знову зустрітися в Карпатах.

Ярослав КРАПИВКА.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Славне наше Закарпаття

Учасники культурологічно-мистецького заходу «Літо в Карпатах»

Педагоги всіх країн єднайтесь!

На майстер-клас в  Ужгороді

Інтервью для ужгородського телебачення

Наша презентація Санкт-Петербурга

Ох як же добре співається в Україні !

На гірському водопаді...

Екскурсія в музей Українське село.

Літня культурологично-творча школа для дітей закордонного українства «Літо в Карпатах»

Славне наше Закарпаття

На світлинах: Біля монумента Тарасу Шевченку в Ужгороді. Славне наше Закарпаття. Учасники культурологічно-мистецького заходу «Літо в Карпатах». Педагоги всіх країн єднайтесь. На майстер-клас. Ужгород. Інтервью для ужгородського телебачення. Наша презентація Санкт-Петербурга. Ох, як же добре співається в Україні! На гірському водоспаді... Екскурсія в музей «Українське село». Літня культурологично-творча школа для дітей закордонного українства «Літо в Карпатах».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка