Леонід Молодожанин.Відійшов у вічність видатний український скульптор і живописець канадський хмельничанин Леонід Молодожанин

Світовий Конґрес Українців з сумом повідомляє, що 4 липня 2009 року у місті Вінніпегу відійшов у вічність видатний український скульптор і живописець Леонід Молодожанин.

Мистецька спадщина Леоніда Григоровича Молодожанина, відомого також під псевдонімом Лео Мол, отрималa міжнародне визнання та булa по праву оціненa різними високими відзнаками, а зокрема найвищою державною нагородою Канади - Орденом Канади.

Будучи всесвітньовідомим скульптoром і живописцем, Леонід Молодожанин зробив великий внесок у розвиток української культури. Він збагатив світову скульптурну скарбницю пам’ятниками святому Володимиру, Митрополиту Андрею Шептицькому, Патріарху Йосипу Сліпому, Тарасу Шевченку (у Вашингтоні, у Буенос-Айресі та Санкт-Петербурзі), а також скульптурними зображеннями римських Пап Павла VI, Івана XXIII і Івана-Павла II, Президента США Двайта Айзенгауера та Прем'єр-міністра Канади Джона Діфенбейкера та іншіх.

Сьогодні його творами пишаються музеї Англії, Ватикану, Голландії, Італії, Канади, Німеччини, України та Сполучених Штатів Америки.

8 липня 2009 р. президент Світового Конґресу Українців Евген Чолій склав співчуття з приводу смерті видатного митця на радіо “Свобода”, у якому зокрема наголосив, що “представляючи світові красу української культури, Леонід Молодожанин підносив роль України у сучасній цивілізації”.

Світовий Конґрес Українців висловлює свої глибокі співчуття родині св. п. Леоніда Молодожанина та всім шанувальникам його творчості. Вічна йому пам’ять!

Світовий Конґрес Українців

145 Evans Ave., #207 Toronto, ON M8Z 5X8 Canada Tel. (416) 323-3020 Fax (416) 323-3250

website: www.ukrainianworldcongress.org Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Це дуже прикра вістка для нас усіх. Леонід Григорович Молодожанин був також одним із українців Росії, оскільки жив і навчався на Кубані. Я з ним розмовляв один раз під час презентації в галереї КУМФ - Канадсько-українська мистецькій фундації. Це українська галерея у Торонто. Ця розмова відбулась десь років 8 тому. Він розповідав мені, як робив погруддя Андрія Сахарова і як академік Сахаров йому позував...

Дуже шкода. Світла йому пам'ять!

Василь Коломацький,

редактор сайту «Кобза-Українці Росії»

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Вручення канадському українцю Лео Молу державної нагороди України.

Пам’ятник Тарасу Шевченку у Санкт-Петербурзі.

На світлинах: Леонід Молодожанин. Вручення канадському українцю Лео Молу державної нагороди України. Пам’ятник Тарасу Шевченку у Санкт-Петербурзі. 

Додаток:

Киевляне увидели новую выставку известного скульптора-украинца из Канады Лео Мола

Сегодня в Киеве открылась выставка известного канадского скульптора украинского происхождения Лео Мола. В церемонии открытия выставки и передачи части произведений всемирно-известного скульптора Национальному музею Тараса Шевченко принял участие министр иностранных дел Украины Владимир Огрызко.

На выставке представлены скульптуры Мола, его графические произведения, документы, фотографии созданных им памятников, которые установлены во многих странах мира, сообщает пресс-служба МИД.

Особого внимания заслуживает шевченкиана – модели памятников в Вашингтоне, Виннипеге, Санкт-Петербурге, скульптурная композиция "Гайдамаки".

В октябре 2007 года Мол и его жена Маргарет передали Украине для постоянного хранения в Национальном музее Тараса Шевченко часть произведений мастера, созданных за последние 50 лет.

Кроме того, в 1992 году скульптор подарил горельеф "Гайдамаки", скульптуру "Мечта" и модель памятника Тарасу Шевченко, который установлен в Вашингтоне.

Лео Мол (Леонид Моложанин) родился в 1915 году в нынешней Хмельницкой области. С 1948 года он постоянно проживает в Канаде.

Художник является членом и прежним президентом Объединения Художников Манитоби и действительным членом Королевской Академии Художников Канады, Объединения Американских Художников США, Общества художников в Мюнхене, Бавария, Германия, и Объединение Украинских художников в диаспоре.

Отмечен званием почётного доктора: Университета у Виннипеге, Университета провинции Манитобы, Университета провинции Алберты, Эдмонтона. Отмечен также Орденом Канады в 1989 году.

http://rus.newsru.ua/arch/rest/16apr2008/molozhanyn_print.html

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка