Святий куток

Як наш літературний гурток розповів про цей традиційний народний обряд

Учасники літературного гуртка «Червона калина» відділу національніх культур при муніципальному закладі культури «Балаковський центр народної творчості» підготували літературно-музичну композицію присвячену обряду «Обжинки». Глядачам 5 грудня минулого року запропонували познайомитись з історією винекнення цього традиційного обряду.

Розповіли про сніп «Спасова борода», який робили із останніх стебел жита, що залишалися на ниві. Прикрашали його стрічками та квітами і несли до господи. Зерно з «Спасової бороди» виминали, зберігали його і на слідуючий рік, сіючи примовляли: «Роди, Боже, на всякого долю – і бідного і багатого».

...Затихло поле у чеканні,

Лиш чути скрипку цвіркуна

Та вітерець легким зітханням

Шерхне колоссям – вже жнива!

Косарі познайомили глядачів, як потрібно готувати косу до косовиці. Вони обовязково закладали гілочки дуба за поясницю, щоб не боліла від тяжкої праці.

Жінки-жниці розповіли,як потрібно брати скошені стебла жита і звязувати їх в снопи.

Закінчивши роботу в полі, вибрали найкращу , працьовиту дівчину, наділи їй обжинковий вінок, взяли «Спасову бороду» і пішли до господаря на гостини. Господар обжинковий вінок повісив на кілок, як оберіг, а «Спасову бороду» поклав в святий куток на божницю до слідуючої весни.

Дзвінко і щиросердечно лунали українські народні пісні :

«Ой співаночки мої», «Ой на горі та женці жнуть», «Жито, мамцю», «Місяць на небі, зіроньки сяють», «Ой у полі криниченька», «Ой лопнув обруч», «Чом, чом,земле, моя».

Весело танцювали гопака.Присутніх на святі пригощали смачним, домашнім хлібом та пиріжками з муки нового врожаю. Глядачі щиро дякували учасників і організаторів літературного гуртка «Червона калина» за те, що познайомились з традиційним українським обрядом «Обжинки».

Докія ПРИМАКОВА.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тужилкіна Олена прикрасила сніп «Спасова борода»

Обжинковий вінок – найкращій жниці Галкіній Зінаїді, поряд жниці Должнікова Катерина і Нудьга Юлія

«Ой у гаю при Дунаю» співають Павленко Василь, Бердянова Наталка, Нудьга Юлія, Примаков Володимир

Фінальна пісня «Чом, чом, земле, моя», гурт «Червона калина

Третя зліва - художній керівник Салтикова Галина.

На світлинах: Святий куток. Тужилкіна Олена прикрасила сніп «Спасова борода». Обжинковий вінок найкращій жниці Галкіній Зінаїді; поряд жниці Должнікова Катерина і Нудьга Юлія. Пісня -«Ой у гаю при Дунаю» - Павленко Василь, Бердянова Наталка, Нудьга Юлія, Примаков Володимир. Фінальна пісня «Чом, чом, земле, моя», гурт «Червона калина». Третя зліва - художній керівник Салтикова Галина.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка