Народні свята, як ковток свіжого повітря
12 червня 2012 року в Саратові відбувся І-ий обласний фестиваль національних культур, що отримав назву «Саратовські бабусі». До участі у ньому були запрошені двадцять шість колективів нашої області. Місце події - етнографічний комплекс «Национальная деревня Саратовской области». А ось поштовхом до проведення реґіонального фестивалю став блискучий виступ буранівських бабусь на Євробаченні-2012.
Наш колектив, ансамбль української народної пісні «Господарочка» під керівництвом Леоніда Коваленка, став єдиним представником від міста Балаково. Ми відчували, що місія ця почесна і надзвичайно відповідальна, адже аматорських колективів у нашому місті багато, втім представляти рідне Балаково доручили саме нам! Відтак наші балаківські «господарочки» із неабиякою повагою поставились до свята. До виступу підготували дві жартівливі українські народні пісні: «На городі буркун…» та «У місяці сентябрі». Довго думали-гадали, як пов'язати хустки на голові, щоб наші «бабусі» були найгарніші з усіх виступаючих і щоб усім одразу було зрозуміло, що ми - українки. Після тривалих «нарад» і «дебатів» зупинилися на класичному варіанті - вив'язалися «солохами».
Без зайвої скромності, виступ нашої «Господарочки» удався на славу. А вже як «кум» заспівав до «куми», мовляв, «принесе їй сала», та як почав підморгувати глядацькій залі, то вже публіка «дала волю емоціям». Глядачі тривало плескали і вигукували «браво». Собі на радість, а нам на втіху.
Опісля виступу до нас підійшов міністр громадських зв'язків та національної політики Саратовської області пан Борис Шинчук із словами подяки за наш майстерний та жваво-емоційний виступ, а потім не втримався і сам пішов у танок із нашими українськими бабунями.
Певні, фестивалі народної творчості та народного духу дуже потрібні в сучасному суспільстві. По-перше, розширюють кордони міжнаціональних відносин, адже ми, українці, спілкувалися із учасниками найрізноманітніших аматорських колективів з інших районів, обмінювались думками, дивувались розмаїттю національних костюмів і дещо навіть «намотали й собі на вус», а ще знайшли нових щирих знайомців і, певно що, однодумців. А по-друге, у наш синтетичний вік, коли довкола багато штучного (несправжнього), коли і люди перестають бути щирими, - оцей ковток «справжнього», дійсно, народного, дає наснаги і сил до життя.
Зауважу, фестиваль національностей «Саратовські бабусі» широко висвітили наші місцеві мас-медіа: і часописи, і телебачення. Організовано усе було на найвищому рівні. Щире задоволення отримали і артисти, і глядачі. Тож до рідних хатин повертались із веселими піснями, а інакше в українців і бути не може!
Докія ПРИМАКОВА
керівник українського фольклорно-етнографічного гурту «Червона калина»,
м. Балаково, Саратовської області, РФ
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

На світлинах: Докія Примакова, керівник українського фольклорно-етнографічного гурту 'Червона калина'. Вив'язані 'солохами', наші бабуні набули надзвичайно колоритного виду (худ. кер. гурту 'Господарочка' Леонід Коваленко). Афіша І-ого реґіонального фестивалю 'Саратовські бабусі'. Зі сцени фестивалю лунає українська жартівлива пісня 'На городі буркун', солісти Юлія Нудьга та Володимир Примаков. Співочі таланти українців Балаково відзначено 'міністерською' нагородою.