Звернення ВАГПО до МЗС України

Правозахисник Василь Овсієнко
Правозахисник Василь Овсієнко

Всеукраїнська асоціація громадських правозахисних організацій направила міністру закордонних справ України К. Грищенку звернення щодо заборони в’їзду в Росію Василю Овсієнку. Як зазначено в заяві, Українська Гельсінська спілки з прав людини (УГСПЛ) та Харківська правозахисна група (ХПГ) звертаються до міністра з вимогою захистити свободу пересувань відомого правозахисника, дисидента та колишнього в’язня сумління, члена Української Гельсінської групи з 1978 року, члена Наглядової ради УГСПЛ та координатора програм ХПГ Василя Овсієнка.

Опівночі з 22 на 23 липня в Брянську з потяга № 42, який прямував до Москви, російські прикордонники зняли і спровадили назад в Україну В. Овсієнка. Як було йому повідомлено, його прізвище значиться в списку осіб, яким заборонено в’їзд у Російську Федерацію.

В. Овсієнко їхав у с. Кучино Чусовського району Пермської області, в Музей історії політичних репресій і тоталітаризму „Пермь-36”, який з 1995 року діє в приміщенні колонії особливого та суворого режиму ВС-389/36. Там він перебував у 1981–87 рр., там загинув Василь Стус, там каралися Олекса Тихий, Юрій Литвин, Валерій Марченко, Левко Лук’яненко, Михайло Горинь, Іван Кандиба, Іван Сокульський, Іван Гель та інші українські правозахисники.

У музеї „Пермь-36” Овсієнко бував кілька разів (востаннє 2005 року). Він є членом Ради музею. Цього разу директор Музею Віктор Шмиров запросив відомого правозахисника до участі в Міжнародному громадянському форумі „Пилорама-2010” (сцена для виступів митців розміщена прямо в зоні на пилорамі – тому така назва). Овсієнко мав намір взяти участь у дискусіях „Распад СССР. Плюсы и минусы”, „Трагедия русской деревни”, „Незавершенная история”, „Какая нам нужна правозащита?”, „Мир несвободы и культура”. Він віз для Музею книжки колишніх в’язнів Кучино, рушник, щоб пов’язати його на хресті, що стоїть на могилах в’язнів.

Такі дії органів влади Російської Федерації викликають обурення та щире здивування, наголошується в зверненні. Адже понад місць тому президенти обох країн публічно домовлялися про скасування чорних списків нев’їзних осіб. Українська влада дозволила в’їзд багатьом особам, незважаючи на їхню діяльність на території України. Щодо В. Овсієнка, то він ніколи не порушував законодавства Російської Федерації, не є політиком і займається вивченням історії дисидентського руху.

Добросусідські стосунки між країнами не можуть існувати в умовах таких необґрунтованих дій, які порушують право особистості на свободу пересування, особливо, коли ця особистість насправді ніколи не вчиняла дій, спрямованих проти Російської Федерації.

З огляду на це у зверненні висунуто вимогу надіслати запит Міністерству закордонних справ Російської Федерації з вимогою пояснення підстав заборони в’їзду в РФ В.Овсієнка, та вимагати від російської сторони офіційного пояснення подальшого існування „чорного списку” нев’їзних осіб Росію усупереч домовленості президентів обох країн.

Прес-служба УВКР. 26.07.2010

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Василь Васильович підписує свої книги в подарунок учасникам 
зустрічі у Львові
Василь Васильович підписує свої книги в подарунок учасникам зустрічі у Львові

На світлинах: Правозахисник Василь Овсієнко. Василь Васильович підписує свої книги в подарунок учасникам зустрічі у Львові.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка