Михайло Ратушний, Голова УВКР
Михайло Ратушний, Голова УВКР

В Придністров'ї проживає 200 тисяч українців

28 - 30 жовтня цього року делегація Української Всесвітньої Координаційної Ради у складі Голови Михайла Ратушного та членів Президії УВКР, народного депутата України Івана Зайця, Алли Кензери, Валентина Пилипчука, та за участі представників Міністерства культури України й Міністерства закордонних справ, а також Героя України Івана Драча взяли участь в урочистостях, присвячених 20-тиріччю створення «Спілки Українців Придністров'я імені Олександра Бута».

В ході візиту відбулась зустріч з активістами українських громад Придністров'я, передача літератури та цінних подарунків для місцевих українських навчальних закладів, нагородження грамотами УВКР та урядовими відзнаками лідерів українських національних об'єднань Придністров'я. Особливо бурхливо місцеві українці зустрічали виступ артистів ансамблю хору ім. Вірьовки з Києва й української співачки Світлани Сасу, родом з міста Рибниця, Придністров'я, котрі прибули у складі делегації і виступили на святковому концерті присвяченому ювілею «Спілки Українців Придністров'я» в місті Тирасполь.

30 жовтня делегація відвідала місця пов'язані з славетними українцями, чия доля була пов'язана з Придністров'ям, а також поклала квіти до пам'ятника Івану Котляревському, стели спорудженої на місці смерті гетьмана Івана Мазепи, могили запорізьких козаків.

На території невизнаної Придністровскої Республіки проживає більше 200 тисяч українців, з котрих біля 130 тисяч прийняли українське громадянство. Українців Придністров'я важко назвати діаспорою, оскільки наші співвітчизники є автохтонним населенням на цій землі, і відповідно вимагають особливого статусу й відповідного підходу зі сторони влади в Україні. Вирішено, що за результатами подорожі Президією УВКР буде підготовано відповідні звернення до Віктора Януковича та уряду України з вимогою прийняття окремої програми й заходів, що враховуватимуть особливий статус українців Придністров'я.

http://ratushny.com.ua/news/5491.html

Передача Голові спілки українців Придністров'я Леоніду Ткачуку книг та інших цінних подарунків
Передача Голові спілки українців Придністров'я Леоніду Ткачуку книг та інших цінних подарунків

На світлині: Голова УВКР Михайло Ратушний.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка