УВКР
УВКР

Прес-реліз

20 квітня 2012 року

Становище Української Всесвітньої Координаційної Ради стосовно неможливості реалізації громадянами України за кордоном свого конституційного права під час виборів до Верховної Ради України восени 2012 року

Сьогодні, 20 квітня, в конференц-залі УНІАН відбулася прес-конференція Української Всесвітньої Координаційної Ради та Комітету виборців України на тему: «Як забезпечити можливість взяти участь у виборах закордонним українцям. Особливості організації голосування громадян України у Придністров'ї». Участь в якій взяли Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради; Олександр Черненко, голова Правління КВУ; Леонід Ткачук, голова Спілки українців Придністров'я імені О. Бута.

Українська Всесвітня Координаційна Рада вважає, що вже протягом тривалого часу порушується конституційне право громадян України, що проживають за кордоном, обирати і бути обраними до органів державної влади.

Прийнятий новий Закон «Про вибори народних депутатів України», а, особливо, рішення Конституційного суду від 04.04.2012 року фактично унеможливили реалізацію цього права. В ситуації, що склалася, УВКР вважає за необхідне:

  • створити три закордонних мажоритарних округи;
  • забезпечити відкриття виборчих дільниць не лише в посольствах, а й у приміщеннях почесних консульств, українських культурних центрів, у місцях дислокації українських миротворчих контингентів тощо;
  • внести зміни до Закону «Про вибори народних депутатів України», які дозволили б забезпечити реалізацію вказаних конституційних прав закордонних українців в ситуації, що склалася після рішення Конституційного суду.

Якщо ці положення не будуть реалізовані, це створить підстави вважати майбутні вибори до Верховної Ради України нелегітимними, так як вони порушують базові свободи та права значної кількості українських громадян.

Прес-служба УВКР

http://www.uvkr.com.ua/news/2620

На світлині: УВКР.

Від редакції: В той час як мільйони українців змушені працювати за кордоном, нинішня влада, розуміючи протестні настрої, намагається позбавити їх прав бути обраними до парламенту. І це в той час, коли сучасна трудова міграція вказує силу до самоорганізації і набуває досвіду перебування в країнах демократії. Вільних людей і бояться у Києві.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка