Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради.
Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради.

На прес-конференції 14 березня голова Української Всесвітньої Координаційної Ради розповів про утиски українців у Російській Федерації

Багато засобів масової інформації сьогодні цитують голову УВКР Михайла Ратушного, який стверджує, що права етнічних українців у Росії порушують. Детальніше читайте у поданому нижче матеріалі.

Інтереси етнічних українців у Росії ігноруються - громадський діяч

Оголосивши про захист інтересів росіян в Україні, Росія відкрито порушує права етнічних українців - громадян РФ, заявив голова Української всесвітньої координаційної ради (УВКР) Михайло Ратушний.

"З одного боку ми бачимо спекуляції на становищі росіян в Україні, а в цей час цинічно ігноруються інтереси однієї з найбільших етнічних громад Російської Федерації", - сказав М. Ратушний на прес-конференції у п'ятницю.

За його інформацією, згідно з останнім переписом населення, в РФ налічується 1,8 млн українців, з них 1,1 млн підтвердили, що українська мова є рідною. А з урахуванням трудових мігрантів, які тимчасово перебувають на території РФ, кількість українців сягає 4 млн осіб.

При цьому в Росії немає жодної української школи, яка фінансувалася б із держбюджету країни, на відміну від України, де шкіл із навчанням російською мовою 1 тис. 256, у них навчаються близько 700 тис. учнів.

М. Ратушний наголосив, що критична ситуація і з україномовними ЗМІ. Крім того, немає жодної всеросійської організації, яка захищала б інтереси співвітчизників, - "Об'єднання українців Росії" було закрито, а нову організацію "Український конгрес Росії" Мін'юст не реєструє, оскільки, як говорять неофіційно, "ви не підтримуєте політики держави".

М. Ратушний упевнений, що таке ставлення великою мірою зумовлене позицією президента Володимира Путіна, "який не вважає українців окремим народом".

Голова УВКР повідомив, що активісти, які знайшли в собі мужність засудити нинішню агресивну політику Росії до України, зазначають морально-психологічного тиску.

Як приклад М. Ратушний назвав тиск на прихід УПЦ КП у Ногінську (Московська область), а також на члена Української національно-культурної автономії Єкатеринбурга, викладача Уральського університету Стефана Паняка, якого за його публікацію в ЗМІ про ситуацію в Україні намагаються звільнити з роботи.

"За це написали на мене колективного листа з вимогою звільнити з роботи", - процитував М. Ратушний лист від С. Паняка.

"У таких умовах бути українцем у Росії дуже непросто", - вважає голова УВКР.

Передрук з сайту Інформаційного агентства Interfax-Україна.

http://ua.interfax.com.ua/news/general/195999.html

Додаткова інформація:

http://vidia.org/2014/21619

http://zik.ua/ua/news/2014/03/15/etnichni_ukraintsi_u_rosii_zaznayut_utyskiv__golova_uvkr_470750

http://www.pereveslo.org.ua/index.php/politika/item/7657-prava-etnichnykh-ukrayintsiv-u-rosiyi-utyskayut-,-%E2%80%93-holova-uvkr.html

Стефан Паняк, професор, директор сайту 'Кобза', автор книги 'Украина и Россия почему врозь'.
Стефан Паняк, професор, директор сайту 'Кобза', автор книги 'Украина и Россия почему врозь'.
В Росії українську мову вивчають лише 160 учнів у десяти російських школах, українських шкіл немає взагалі.
В Росії українську мову вивчають лише 160 учнів у десяти російських школах, українських шкіл немає взагалі.

На світлинах: Михайло Ратушний, голова Української Всесвітньої Координаційної Ради. Стефан Паняк, професор, директор сайту «Кобза», автор книги «Украина и Россия: почему врозь?». В Росії українську мову вивчають лише 160 учнів у десяти російських школах, українських шкіл немає взагалі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка