Валентина Чубарова, учасниця акції

У Варшаві Марш солiдарності з Україною присвятили роковинам депортації кримських татар

Про це читаємо на сайті Української Всесвітньої Координаційної Ради з посиланням на Радіо Свобода.

Марш розпочався з віче, яке вели польські журналісти Б’янка Залевська та Бартоломей Маслянкевіч – обоє висвітлювали для польських ЗМІ перебіг Революції гідності та події на сході України. Ведучі наголосили, що на українській землі наразі триває боротьба не лише за незалежність і неподільність України, але й за безпеку всієї Європи.

Серед учасників акції був і посол України у Польщі Андрій Дещиця. Він зокрема висловив сподівання, що польські акції солідарності триватимуть, бо для українців підтримка польського народу дуже важлива. «У нас дуже важке завдання, великий виклик. Схоже на те, що це закінчиться нескоро. Тому для нас важлива солідарність і віра у нашу перемогу», – сказав Дещиця.

Від імені російських демократичних сил на віче виступила Валентина Чубарова з ініціативи «За вільну Росію». Вона закликала не вірити кремлівській пропаганді, згідно з якою, нібито майже всі росіяни підтримують політику Путіна. Чубарова звернулася до присутніх з проханням не залишати росіян-демократів наодинці з політичним режимом у Росії, «не відгороджуватися від них муром». «Наша боротьба навіть складніша, ніж боротьба українців, бо у себе в країні ми у меншості», – зазначила вона.

«Ми дуже хочемо, щоб Україна перемогла, бо перемога України – це перемога демократичної Росії, тож боріться далі і будьте для нас прикладом», – звернулася Валентина Чубарова до присутніх на акції українців.

За повідомленням кореспондента Радіо Свобода, Марш солідарності з Україною у Варшаві намагалася зіпсувати група польських правих радикалів, відомих своїми прокремлівськими поглядами. Вони розташували неподалік учасників маршу і вигукували: «Геть з Бандерою! Пам’ятаємо про Волинь!». У відповідь на провокаційні вигуки з боку учасників маршу лунало: «Київ-Варшава – спільна справа!».

Після віче біля Королівського замку, що в центрі Варшави, учасники Маршу солідарності пройшли головними вулицями міста до посольства України. Там вони згадали загиблих за незалежність України, а також віддали шану вигнаним зі своєї історичної батьківщини в 1944 році кримським татарам. Вшановуючи депортованих, учасники маршу виклали із свічок тамгу – кримськотатарський національний символ.

Варшавський Марш солідарності організували «Євромайдан-Варшава», «Фундація Крим», фонд «Відкритий діалог» та інші громадські організації.

18 травня цього року – 71-а річниця депортації кримських татар.

Джерело:http://www.uvkr.org/news/7405

Додаткова інформація:

http://charter97.org/ru/news/2015/5/18/152044/

http://charter97.org/ru/news/2015/3/22/144461/

http://www.volynnews.com/news/policy/sotni-solidarnykh-z-ukrayinoiu-poliakiv-bilorusiv-i-tatar-proyshly-varshavoiu-reporta/

На світлинах: Валентина Чубарова, учасниця акції. Варшава солідарна з Україною. Ні - російським окупантам. Виступає Валентина Чубарова, активістка руху «За вільну Росію». Посол України в Польщі Андрій Дещиця вітає присутніх. Пам'ятаємо героїв. Учасники маршу викладають із свічок тамгу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка