Офіційна думка Росії щодо Голодомору 1932-33 років відома. Тому й відзначення у РФ цього сумного ювілею як такого майже не було. Ящо не рахувати поодинорі заходи, проведені українськими громадськими організаціями.

За повідомленням заступника голови Українського національного союзу м. Ростов-на-Дону, кандидата педагогічних наук, доцента Ростовського державного педагогічного університету Ігоря Стародубцева, у міській у бібліотеці ім. Пушкіна, яка працює з національними товариствами, відбувся вечір, присвячений голодомору. В рамках заходу пройшла презентація книги Петра Кардаша "Злочин", що за сприяння УВКР розповсюджується в діаспорних громадських організаціях. Презентацію проводили працівники бібліотеки та члени громади. З головною доповіддю виступив активіст товариства лікар Олекса Шевчук. Він висловив загальну думку: нам треба зробити все, щоб такого страхіття більше не було знов. Виступаючі розповіли історії, які можуть доповнити "Злочин", подякували австралійському українцю Петру Кардашу за цю унікальну книгу. Учасники вечора засвітили свічки і вшанували хвилиною мовчання пам'ять мільйонів загиблих під час голодомору.

В українській недільній школі м. Уренгой пройшов відкритий урок, присвячений Голодомору 1932-1933 років в Україні. Директор школи Антоніна Вацьківська розповіла учням про геноцид проти українського народу. Голова Українського культурно-ділового центру "Новий Уренгой" Олександр Потока передав шкільній бібліотеці книгу Петра Кардаша "Злочин". Учні взяли активну участь в обговоренні цього унікального видання, у створенні якого брали участь українці всього світу. На уроці також були представлені фотоматеріали з архіву, які передав українському центру Генеральний консул України в Тюменській області Павло Мисник.

В українському класі середньої шлоли №7 м. Петропавлоськ-Камчатському пройшов відкритий урок, тема якого: "Вшанування пам'яті жертв великого Голоду в Україні в 1932-33 роках". У ньому взяли участь учні та представники української громади на Камчатці: Світлана Кривуца, Оксана Петрук, Марія Сидорик та інші. Цікавий матеріал, трагічна і сумна сторінка в історії України, досі незнані факти - все це до болю зворушило серце кожного. Довгий час події 1933-го року замовчувалися і були окутані загадковістю і таємничістю, як цього вимагав тодішній режим. Але залишилися спогади очевидців і вражаючі цифри жертв. Ольга Гаврилова розповіла зі спогадів своєї мами, яка була свідком і жертвою подій 33-го: в їхньому селі щодня від голоду помирало по декілька чоловік, всі були у відчаї, бо з хати забирали останні, приховані клуночки з їжею: діти зі сльозами на очах просили хліба, а матері безпомічно сходили з розуму. І вся ця страшна картина приводила до найжорстокішого явища - канібалізму. За словами Валентини Василівни Хворостяної (вчительки історії) про ці події в книзі "Історія СРСР" за 9 клас нічого не згадується, а сьогоднішні підручники пишуть про це поверхнево. "То невже ми повинні про це забути? Про мільйони душ, які були марно загублені, стравлені, знищені тогочасним режимом? Невже повинні змовчати перед дітьми?!"- запитує вчителька українського класу Оксана Петрук.

Вшанування пам'яті жертв голодомору відбулося й в інших регіональних українських організаціях Російської Федерації. На жаль, з наочних матеріалів у багатьох з них була тільки книга "Злочин". А влада? Влада у кращому випадку не заважала.

Підготувала Світлана Остапа, прес-секретар УВКР

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка