Вербиченька (Нижнєкамськ)

У Росії відбувся Х Відкритий конкурс читців на честь Тараса Шевченка і Габдулли Тукая

Всупереч відомому твердженню, що «коли гармати гримлять, музи мовчать» у  Росії відбувся започаткований нижнєкамським Українським товариством «Вербиченька» Х Відкритий конкурс на краще читання поетичних творів «Слово лунаюче, слово живе/ Слово звучащее, слово живое» на честь класиків української і татарської літератур Тараса Шевченка і Габдулли Тукая. На відміну від попередніх цьогорічний конкурс через пандемічні обмеження проходив в режимі он-лайн. Також з нагоди з нагоди  150-річчя з дня народження Лесі Українки і 115-річчя з  дня народження Муси Джаліля  конкурсом були передбачені окремі номінації, присвячені творчості цих поетів.

Нижнєкамське товариство «Вербиченька» запрошує взяти он-лайн участь у поетичному святі «Добрий-Вечір»

У 1995-2001 роках  активним  членом  товариства «Вербиченька» була Євгенія Федорівна Риковцева (у дівоцтві - Добрий-Вечір). Вона була одним із засновників нашої організації, активісткою, старостою хору та «совістю» товариства. Без її схвалення та поради не проходило жодного заходу.

А ще Євгенія Федорівна писала вірші. Вірші про життя, про жіночу долю, про навколишній світ. Коли її не стало, товариством було прийнято рішення на згадку про неї раз на два роки проводити поетичні свята, на яких звучатимуть вірші поетів-аматорів, які беруть участь у житті українських організацій, що пишуть українською або іншими мовами. На рівних у святах завжди звучать авторські пісні та прозові твори.

Без вікових обмежень

Нижнєкамська «Вербиченька»  запрошує до участі в конкурсі  на честь класиків української і татарської літератур

Нижнєкамська національно-культурна автономія «Українське товариство «Вербиченька»  запрошує до участі в Х Відкритому щорічному конкурсі  на краще читання творів великого українського Кобзаря Тараса Шевченка і класика татарської літератури Габдулли Тукая «Слово лунаюче, слово живе». Цього року з нагоди  150-річчя з дня народження Лесі Українки і 115-річчя з  дня народження Муси Джаліля  конкурсом передбачені також окремі номінації присвячені творчості цих поетів.

Сповідь людини, яка прийшла до усвідомлення своєї української ідентичності

Від редакції. Як ми вже повідомляли, «Кобза» визнала переможцем в номінації «Українець 2020 року в Росії» голову  Нижнєкамської НКА «Українське товариство «Вербиченька» Євгена Вікторовича Савенка. Цього визнання він був удостоєний «за багаторічне самовіддане служіння українській діаспорі; за багаторічне лідерство в українській регіональній організації; за активну дослідницьку та архівну діяльність, за передачу документів до архівів України і за увіковічення пам’яті історичних діячів шляхом відкриття меморіальних дошок». Гадаємо, читачам буде цікавим дізнатися про лауреата більше. Тому попросили Євгена Вікторовича розповісти про себе в розрізі того, як і коли  він, людина яка народилася і прожила життя в Росії,  усвідомив себе етнічним українцем,  що спонукало його до створення національно-культурної  автономії  і активної не тільки громадської, а й культурно-просвітницької діяльності. І ось що він нам написав:

Про чвертьвіковий шлях товариства розповідає його голова Євген Савенко

7 жовтня 2020 року Нижнєкамській національно-культурній автономії «Українське товариство «Вербиченька» виповнилося 25 років. У житті людини 25 років - величезний відрізок, а для громадської організації - це ціла епоха. Товариство «Вербиченька» виникло самостійно, можна сказати, стихійно, без будь-яких вказівок і будь-якої підтримки. Ці роки ми пройшли разом з українською державою, радіючи її успіхам і переживаючи її невдачі.

Літературно-музичне свято в Нижнєкамську

Щорічно початок березня все прогресивне українство світу присвячує великому українському Кобзарю Тарасові Шевченку, проводячи присвячені йому заходи. Таку традицію шанує в Татарстані  і нижнєкамське Українське товариство «Вербиченька», яке цього року відзначає 25-ту річницю з дня заснування.

«Черевички», «Наталка-Полтавка» і  «Вечори на хуторі біля Диканьки» в Татарстані

11 січня цього року в Будинку дружби народів міста Нижнєкамська відбулася літературно-музична зустріч, присвячена опері Петра Чайковського «Черевички». Організатором її стало місцеве Українське товариство «Вербиченька». Глядачам розповіли про те, як створювалася опера за повістю Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом», про творчість письменника,  композитора, а також  автора лібрето опери Якова Полонського і артистів, які співали в опері і знімалися у фільмі-опері «Черевички» (1944 р., режисери Михайло Шапіро і Надія Кошевєрова).

Огляд справ нижнєкамської «Вербиченьки» за 2019 рік

Від редакції. Як ми вже повідомляли, одним з переможців в номінації «Кобзи» «Українець року в Росії» за підсумками 2019 р. стала Людмила Найденко, заступник голови НАК «Українське товариство «Вербиченька» з міста Нижнєкамська Республіки Татарстан. Редакція попросила Людмилу Валентинівну детальніше розповісти про те, чим був наповнений для «Вербиченьки» рік, що минув, з тим, аби на прикладі цієї національно-культурної автономії показати, як можуть українці в Росії пропагувати сьогодні свою самобутню культуру навіть в  не дуже сприятливих для цього умовах.

Нижнєкамська «Вербиченька» долучилася до збереження пам’яті про українського солдата

В рамках підготовки до 100-річчя утворення Автономної Республіки Татарстан і 75-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 7 грудня 2019 року в гімназії №32 м. Нижнєкамська було проведено захід «Про мужність, про подвиг, про славу» за участю Українського товариства «Вербиченька» і  представників пошукового загону« Нафтохімік». Про це повідомила у Facebook заступник «Вербиченьки» Людмила Найденко.

Прихильники  української мови Нижнєкамська приєдналися до Всеукраїнського радіодиктанту єдності

8 листопада українці  товариства «Вербиченька» з Нижнєкамська (Республіка Татарстан) взяли участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту єдності, приуроченого до Дня української писемности та мови.

«Результати чудові! – повідомляє заступник голови товариства Людмила Найденко. -  Хоч писали текст люди різного віку й різних націй (які тільки починають прислухатися до української мови, а дехто писав диктанти понад сорок років тому), майже всі впоралися на «відмінно». Дякую всім прихильникам української мови за участь, сподіваюсь будемо плекати її й надалі та користуватися частіше, і лунатиме наша мова посеред інших достойно».

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка