Людмила НайденкоПро пам’ятні події в житті школярів Української недільної школи міста Нижнєкамська за останні 12 місяців

Влітку 2006 року товариством „Вербиченька” було влаштовано автобусну подорож до України, куди взяли ми з собою й діток недільної школи „Лелеки”. То була заслужена нагорода дітям, які протягом навчального року сумлінно засвоювали в недільній школі знання про Україну, її культуру, географію, видатних діячів, приймали участь у всіх заходах громади.

Діти мали чудову нагоду переконатися в красі української природи, милуватися неповторними краєвидами з висоти від Дніпрових схилів до Карпатських гір, познайомитися з численними святинями України, пізнати гостинність українського народу на прабатьківській землі.

Відвідали ми з дітьми Чернечу гору в Каневі, куди підіймалися вклонитись Великому Кобзарю українського народу. Там же провели урочистий Шевченківський урок, сповнений біографічних даних, і його палкої поезії.

Важливе значення мала презентація роботи «Вербиченьки» в Палаці мистецтв м. Львова, яку влаштував Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка». Було докладно розказано присутнім про нашу 10-річну роботу, дорослі і діти продемонстрували свої досягнення і таланти.

Старовинний Львів багатий на місця, пов’язані з видатними подіями і постатями української культури. Діти відвідали музеї Михайла Грушевського, Івана Франка, Соломії Крушельницької. Побували діти на вершині міської ратуші, відвідали собор Святого Юра, оперний театр та багато іншого.  

Не можна забути подорож в Карпати, на Сколівські бескиди і водоспад Тустань, знайомство з батьківською хатою та сусідами Івана Франка в Нагуєвичах, Шевченківський гай, та музей Олександра Довженка в Сосниці, через яку пролягла наша дорога.

В вересні 2006 року ми урочисто відкривали меморіальну дошку Михайлу Грушевському в Казані. В цьому заході приймали участь і члени молодіжного гуртка «Лелеки», керівника якого Віктора Савенка було нагороджено Почесною грамотою Об’єднання українців Росії.

В жовтні було проведено урочистий урок, присвячений 150-річчу Івана Франка. Діти поділилися враженнями і здобутими знаннями про життя і творчий шлях поета, згадали що цікавого бачили на його батьківщині, послухали кілька творів Каменяра.

В листопаді діти приймали участь у Фестивалі української культури в столиці Удмуртії Іжевську. Так сталося, що ці дні співпали з днями вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Тому виступ «Лелек» зі сцени  був спрямований закликати глядачів до цієї акції. Діти вийшли з запаленими свічечками, під час урочистої промови поділилися з усіма присутніми в залі однією булочкою по крихті і вручили жовто-блакитні паперові квіточки-незабудьки з проханям зробити таких ще і розповсюдити серед своїх знайомих.

Такий же урочисто печальний урок «Свічка пам’яті» було проведено і в Нижнєкамську на широке коло присутніх у відгук на пропозицію дітей української школи ім. Цьопи Паліїв з канадійського Торонто.

В грудні дітей було запрошено на І Міжнародний дитячо-молодіжний український фестиваль до столиці Башкортостану Уфи. Не так багато, на жаль, проводиться в українському русі Росії дитячіх заходів. Тому збиралися і готувалися завзято. Особливо було приємно, що цей заход співпав з днем Святого Миколая, то є улюблене свято чемних дітей. А що наші діти найчемніші в світі - ніякого сумніву! Не дарма ж Миколай щедро нагородив дітей за участь Почесними грамотами, Подяками й подарунками. Відзначені були Віктор Савенко, Дар’я Федорова, Анастасія Просяник, Вікторія Граньонкова за художнє читання та різдвяну пісеньку.

На початку січня 2007 року «Вербиченькою» було влаштовано Різдвяне свято, в якому взяли участь православні організації міста. «Лелеки» були одними з головних учасників, показавши обряд колядування. Діти співали колядок, щедрували господарям, козу водили, поки чорт її ледь не вхопив. Добре анголятка вчасно підспіли з різдвяними дзвониками. Скінчилось все дуже мирно і весело.

Лютий був відзначений проведенням заходів в рамках Тижня рідної мови.

В цьому році вперше ми вирішили спробувати свої сили в конкурсі ім. Петра Яцика. Відверто кажучі, бездоганними результати контрольних робіт не можно було назвати, помилки так і стрибали по аркушах, намагаючись знівечити дитячу старанність, але виконали ми все максимально чесно, самостійно, без жодної підказки. Це вважаємо головнішим і продовжуємо залучати дітей до вивчання українознавчих предметів, мови, літератури, географії, історії, народознавства. Ми розповідаємо дітям про видатних діячів української культури, історичні дати й події. Хоча основною метою є все ж українське виховання, прищеплення дітям любові й поваги до України, землі їх пращурів.

Також було проведено в Українському культурному центрі Нижнєкамська І тур Всеросійського конкурсу на краще читання поетичних творів Тараса Шевченка. Зібралися діти, батькі, члени товариства і гості. Переможцями вийшли Віктор Савенко, Анастасія Степанова, Станіслав Бомштейн, Ігор Нагорнов, Артур Карпухін, Анастасія Просяник, Жернова Оленка.

1 березня 2007 року в Українському культурному центрі Москви (що на Арбаті 9) відбувся фінальний тур, де зібралися переможці. І хоча одну з премій одержав лише найстарший наш представник Віктор Савенко, Почесні грамоти дістали всі учасники. А що вже до задоволення – його вистачило на всіх! Діти побували в Москві (декотрі вперше), це стало подією в їх житті. Діти зустрілися з представниками таких же шкіл Росії, мали змогу познайомитися, подружитися, зав’язати контакти для подальшого спілкування, відчути свою причетність до великої спілки української діаспори. Це ж і є основною метою нашої клопіткої, щоденної напруженої роботи.

Про наше майбутнє піклуймося вже зараз, не гаючи часу!

В українському класі - Конкурс ім. Яцика

Проведено урок школярам про  Голодомор в Україні

На світлинах: Людмила Найденко. В українському класі - Конкурс ім. Яцика. Проведено урок школярам про Голодомор в Україні.

Людмила НАЙДЕНКО,

керівник Обєднання з вивчання історії та культури українського народу.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка