Людмила Найденко. Відкритий урок "Мій край. Мій рід. Моя родина" до 13-ї річниці міської української недільної школи „Лелеки”

В рамках Тижня рідної мови товариством „Вербиченька” та учнями української недільної школи міста Нижнєкамська «Лелеки» (офіційно – «Об’єднання з вивчення історії та культури українського народу») було влаштовано для всіх прихильників української культури виставку плакатів про рідну мову, виставку "Кобзарів" Тараса Шевченка різних видань, серед яких зберігаються й раритетні.

У неділю 15 лютого в школі було проведено відкритий урок "Мій край. Мій рід. Моя родина". Відвідали урок педагоги та методисти установ міста (зокрема відділу краєзнавства Станції дитячого туризму), батьки, члени товариства та зацікавлені мешканці міста.

Урок носив узагальнюючий характер, ми закріпили з дітьми одержані протягом півріччя знання про Україну, її державну символіку, географічне розташування, найбільші міста й ріки, та багато іншого. Не лише дітям, а й гостям було цікаво докладніше познайомитися з символами українського народу, оберегами, які бережуть кожну родину від лиха, чи злого ока, в яких містяться сподівання кожної родини про здоров,я, щастя, добробут, долю, мир та злагоду.

Кожному цікаво було визначитися зі значенням свого прізвища, імені, розповісти друзям про найближчих людей, скласти родовідне дерево.  

Дітям було запропоновано завдання на слухання та розуміння тексту, вірну вимову, читання в ролях, переклад, письмовий диктант.

Про важливість добрих відносин в родині говорять і українські прислів’я: „Хто батька і матір не поважає, той добра не має”, „Ласкава дитина, як добра година”, „Добрі діти – батькам вінець, а недобрі – кінець”, та інші.

Другою частиною заняття було проведено І тур Всеросійського конкурсу на краще читання поетичних творів Тараса Григоровича Шевченка. Діти готувалися до нього ретельно й давно. На розсуд слухачів і безпристрасного журі було представлено результати їх праці. Звичайно, не всім вдалося досягти ідеалу, на те він і конкурс, та в дітях не погас вогник прагнення до кращого знання українського поетичного слова.

Після уроку дітям було запропоновано гарячій чай з тортом. А на розвагу було влаштовано екскурсію до міського музею, квитки до якого люб’язно були запропоновані дітям української школи його адміністрацією. Там саме проходила виставка акватерраріуму. Враження й відгуки найпозитивніші!

26 лютого українська недільна школа міста Нижнєкамська - Об’єднання з вивчання історії та культури українського народу «Лелеки» відзначила 13 років з початку роботи. Ще ніколи вона не припиняла своєї роботи. Змінилося кілька поколінь дітей, старші давно вже „стали на крило”, влаштувалися в житті, мають своїх діток, але завжди, як ті лелеки, що повертаються до свого гнізда, приходять до школи. І не зважаючи на різні умови, чисельність, зміну назв і статусів, школа діє, працює, живе. Діти мають змогу діставати знання про Україну, її культуру, вивчати мову, літературу, брати активну участь в житті української громади.

Людмила НАЙДЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Школярі українського класу.

Відкритий урок.

На світлинах: Людмила Найденко. Школярі українського класу. Відкритий урок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка