Фрагмент гоголівського «Сорочинського ярмарку» в Татарстані. Літературно-біографічна зустріч, присвячена творчості Миколи Гоголя і 200-річчю з дня його народження

У неділю 22 лютого в товаристві „Вербиченька” було проведено літературно-біографічну зустріч, присвячену Дню рідної мови, та 200-річчю Миколи Гоголя, яке широка громадськість багатьох країн світу відзначає у нинішньому 2009 році.

Немало міст у світі, які пишаються перебуванням в них Миколи Гоголя, і росіяни і українці бажали б вважати його своїм класиком, хоча в його родині вважалося, що рід Гоголів-Яновських походить з поляків.

Я підготувала лекцію, докладно розповіла присутнім про життєвий шлях Миколи Васильовича, його творчість, спогади сучасників, переглянуто було кілька цікавих творів письменника. А далі всім товариством згадували, як багато в житті пов’язує нас з Гоголем.

- Згадали ми Ніжинський університет імені Гоголя, в наукових конференціях якого не раз брали участь на запрошення колишнього керівника Центру співпраці з діаспорою пана Станіслава Пономаревського. Згадали Гоголівський бульвар у Москві, де гуляли всім товариством після вдалого виступу на фестивалі імені Кошиця, й по якому обов’язково мусимо хоч швиденько пройтися під час кожного перебування в Культурному центрі України. В репертуарі „Вербиченьки” ми маємо спектакль (вірніше було б сказати театралізоване асорті) „Сорочинський ярмарок”, задумку сценарію якого нам люб’язно подарувала пані Наталя Литвиненко-Орлова з Мурманську. З цим спектаклем ми виступали в численних містах України й Росії і скрізь він має успіх;

- „Сорочинським ярмарком ” було названо й ІІІ фестиваль українців Татарстану, який проводився в 2003 році в Набережних Човнах, на який приїздив до нас колишній голова УВКР Михайло Горинь;

- в репертуарі молодіжного гуртка „Лелеки” довгий час була театралізована драматизація уривку з «Ночі перед Різдвом», відновленням якого у новому акторському складі товариство займається в даний час;

- навіть у спортивних змаганнях української та німецької молоді (АНКО, Казань, 1997 рік) головним членом журі, який „вивалився на свято з машини часу” був саме Микола Васильович Гоголь (Броніслав Степанов).

Та багато ще цікавого згадалося під час обговорення почутого. Багато було питань та вражень. Вдало доповнював лекцію цікавими фактами з життя Гоголя наш голова Євген Савенко, і то не дивно, бо його знанням можна лише позаздрити.

Тішимось тим, що і в таких заходах поруч з дорослими завжди діти, які, мов гумка, вбирають почуте, цікаве, і понесуть знання далі, це стане їм у пригоді в житті. Адже згадувати велику людину треба не лише з нагоди ювілею. Тому ми в своїй роботі повертаємось до Гоголя досить часто.

Людмила НАЙДЕНКО.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Гоголівський вечір  в Товаристві «Вербиченька».

На світлинах: Фрагмент гоголівського «Сорочинського ярмарку» в Татарстані. Гоголівський вечір  в Товаристві «Вербиченька».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка