Огляд справ нижнєкамської «Вербиченьки» за 2019 рік

Від редакції. Як ми вже повідомляли, одним з переможців в номінації «Кобзи» «Українець року в Росії» за підсумками 2019 р. стала Людмила Найденко, заступник голови НАК «Українське товариство «Вербиченька» з міста Нижнєкамська Республіки Татарстан. Редакція попросила Людмилу Валентинівну детальніше розповісти про те, чим був наповнений для «Вербиченьки» рік, що минув, з тим, аби на прикладі цієї національно-культурної автономії показати, як можуть українці в Росії пропагувати сьогодні свою самобутню культуру навіть в  не дуже сприятливих для цього умовах.

«Культурно-просвітницька діяльність Нижнєкамської національно-культурної автономії «Вербиченька» у 2019 році була активною, різноманітною й насиченою. На початку року в Поволжі нами було проведено шість літературно-музичних вечорів, присвячених видатному українському музиканту й композитору Миколі Віталійовичу Лисенку. Ініціатором і основним доповідачем був голова «Вербиченьки» Євген Вікторович Савенко. Зустрічі були проведені з залученням до участі місцевих громад Казані, Нижнєкамська, Зеленодольська, Дімітровграда (Ул’янівська область), Іжевська (Республіка Удмуртія), Йошкар-Оли (Республіка Марій-Ел). Кожна зустріч мала свої особливості, і не повторювала попередні. Головне – люди почули, поповнили, чи збагатили свої знання про українську культуру та її видатних представників.

До Дня рідної мови в лютому вокальний ансамбль «Вербиченька» представив гостям Будинку дружби народів урочистий концерт «Ніжна пісня солов’я, рідна матінка земля». Мелодійні українські пісні, класичні літературні й гумористичні твори представили глядачам Тамара Дубровіна, Ірина Башкірова, Людмила Семіошина, Галина Артем’єва, Марк Давидович Бомштейн, Руслан Міргасимов и керівник ансамблю Альміра Вафіна.

Також було проведено свято української культури в бібліотеці сімейного читання №48 на базі Центральної міської бібліотеки імені Габдули Тукая.

9 березня, в 205-й день народження Тараса Шевченка, пройшла церемонія нагородження і гала-концерт VIII Відкритого конкурсу на краще читання поетичних творів «Слово лунаюче, слово живе», який товариство «Вербиченька» традиційно проводить на честь українського Кобзаря Тараса Шевченка і класика татарської літератури Габдули Тукая.

Електронний формат дозволив взяти участь у конкурсі представникам різного віку, дарувань та фізичних можливостей з багатьох міст Татарстану, Башкортостану, Ул’янівської, Пензенської, Самарської областей і навіть сибірського Томску. Було 105 заявок, представлено вірші й пісні українською, російською, татарською й польською мовами. На виставку було представлено 108 малюнків та 42 поробки. У підготовці конкурсантів та проведенні заходу було задіяно 158 учителів, батьків, організаторів і членів експертної комісії.

До дня Перемоги в Казанському будинку дружбы народів українці Татарстану зустрічали українців «Громади» з Сарапулу (Удмуртська республіка).  Виступали дитячі й дорослі колективи Казані, гості з Удмуртії показали яскраву й насичену програму, потішили присутніх своїю майстерністю. «Вербиченька» підготувала відео-монтаж з поетичним твором.

У вересні знову в Казанському Будинку дружби народів товариством «Вербиченька» було проведено фестиваль української пісні «Калинове гроно». Присвячений він був українським артисткам і співачкам Марії Заньковецькій, Оксані Петрусенко, Соломії Крушельницькій, а також засновнику української музичної культури композитору Миколі Лисенку. Про ці видатні постаті в літературній частині заходу пізнавально розповів голова НКА «Вербиченька» Євген Савенко.

Друга частина заходу була концертною. З Нижнєкамська приїхав ансамбль «Вербиченька». На наше запрошення відгукнувся з Мордовії хор української пісні «Криниця» «Місцевої національно-культурної автономії українців м. Саранська». Хор заслужено носить високе звання Народного, з успіхом виступав в Національному культурному центрі України в Москві. Для виступу в Казані хор підготував велику і різноманітну програму.

Приємно, що фестиваль не залишився непоміченим в материковій Україні. Тимчасовий повірений у справах України в Російській Федерації Василь Покотило надіслав привітальну телеграму учасникам заходу. Надійшли вітання від директора Будинку-музею Соломії Крушельницької у Львові Галини Тихобаєвої та директора Меморіального будинку-музею Миколи Лисенка в Києві Роксани Скорульської. Такі вітання не тільки гріють душі і серця, а надають заходам високого патріотичного звучання.

Цим фестивалем «Вербиченька» відзначила 24-й рік з часу створення. «Ми не шматок відірваний, ми - частка України» - слова петербурзького українця Валентина Іващенка стали для нас гаслом, під яким майже чверть віку працюємо на позитивний імідж України, і користаємося будь-якою змогою сказати за нашу Батьківщину добре слово.

9 листопада, в День української писемності і мови, в Нижнєкамську відбувся «Український диктант». Ми приєдналися до світової акції, бо по своїх силах намагаємось плекати українську мову й надалі користуватися нею.

19 грудня для п’ятикласників школи № 11 та гімназії № 32 було проведено заход, присвячений Святому Миколаю. Минають дні, роки й століття, змінюються покоління, історія багато чого стирає з людської пам’яті, незабутньою залишається тільки благочестя, добрі справи, що проходять через віки. На позитивних прикладах потрібно виховувати підростаючі покоління. Діти більше дізналися про постать Архиєпископа-Чудотворця. А отримані на щастя іконочки Миколая примусять замислитися над своїм життям, справами, поведінкою, будуть кожного оберігати й нагадувати як слід поводитися в житті.

Це лиш короткий огляд найбільш значних справ за рік, а проведено нами заходів більш як 40. Якщо хтось робить більше – ми за них щиро радіємо».

Заступник голови НКА «УТ «Вербиченька»    Людмила Найденко

На світлинах:

1. Людмила Найденко, заступник голови НАК «УТ «Вербиченька»

2. Учасники літературно-музичного вечора, присвяченого Миколі Лисенку,  в Дімітровграді. Квітень, 2019 р.

3. Євген Савенко і  Людмила Найденко вітають учасників  фестивалю «Калинове гроно». Вересень, 2019 р.

4. Учасники акції «Український диктант». Нижнєкамськ, листопад 2019 р.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка