Ансамбль СтаницаСвій ювілей відзначив Народний ансамбль танцю кубанської станиці

У великій кубанській станиці Єлизаветинській 15 квітня 2005 року відбулося прекрасне свято. У сільському Будинку культури відзначав свій ювілей Народний ансамбль танцю «Станиця». За 15 років ансамбль пройшов нелегкий шлях становлення і зараз є одним з найсильніших самодіяльних колективів Кубані, у якому займаються і розвиваються більше 200 осіб від 7 до 24 років. Головний творчий напрямок гурту – розвиток і пропаганда танцювальної культури кубанських козаків. Колектив є лауреатом численних крайових, всеросійських і міжнародних фестивалів в Україні, Білорусії, Польщі, Чехії і на Кіпрі. Усі 15 років очолюють ансамбль Заслужені працівники культури Кубані Ганна Кругла, Олена Дмитрієва й знедавна Анатолій Круглий.

На святі було багато почесних гостей, представники адміністрації м. Краснодара, Кубанського козачого хору, а також танцюристи з різних кутків Краснодарського краю. Великою несподіванкою і повагою для станичників була присутність на ювілеї Генерального консула України в м. Ростов-на-Дону Петра Андрієнка і представника товариства «Україна – Світ» Миколи Сергієнка. Така увага не випадкова, тому що «Станиця» є кількаразовим учасником фольклорних фестивалів в Україні. Вони нагородили керівників і учасників ансамблю іменними грамотами, і пообіцяли організувати гастрольну поїздку в Україну влітку цього року.

Надзвичайно вдалим і дуже важливим був подарунок, що підніс депутат міської Думи Краснодара Валерій Терещенко, його клопотаннями була реконструкція сцени Будинку культури, на якій хлопці й дівчата займаються щодня.

У залі була присутня велика кількість випускників “Станиці”, багато хто з яких зв'язали своє життя з мистецтвом, і прийшли поздоровити рідний колектив і подякувати наставників, що прищепили їм любов до народної культури. Батьки учасників ансамблю теж не залишилися осторонь. Захоплені глядачі і діти довго не відпускали їх зі сцени після виконання ними танцю з нашого репертуару «Коли козаки плачуть».

На новій сцені хлопці з великим задоволенням виконували запальні козачі, українські і російські танці, приковуючи увагу численної публіки. На величезну подяку заслуговують керівники ансамблю танцю «Станиця», чудові люди, що у нелегкий час для культури знаходять у собі сили, оточують себе дітьми і з успіхом виховують їх у дусі народних традицій Кубані, прищеплюючи козачатам любов до рідної землі.

Дмитро КРУГЛИЙ,

учасник колективу.

“Вісник Товариства української культури Кубані”

№ 2 (42) –  2005 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">visnik@rambler.ru

Додатки:

Гран-при фестиваля – народным талантам

В выходные на лучших площадках Краснодара выступили творческие коллективы внутригородских округов. В столице Кубани прошел первый фестиваль народного творчества, посвященный 60-летию Победы в Великой Отечественной войне и приуроченный к предстоящему празднованию Дня города. Около двухсот творческих коллективов и исполнителей Домов культуры, детских школ искусств и ветеранских организаций представили вниманию зрителей и профессионального жюри классический и бальный танец, народные песни и танцы, духовую музыку и цирковые номера. Возраст участников фестиваля - от трех до 75 лет. Все концерты прошли на высоком уровне – в переполненных залах не стихали аплодисменты.

Жюри присудило 39 призовых мест. Гран-при фестиваля удостоены: народный танцевальный ансамбль «Станица» сельского Дома культуры и спорта станицы Елизаветинской, вокальная группа «Надежда» Краснодарской детской школы искусств им. С.Рахманинова, солистка Краснодарской детской школы искусств №11 Виктория Гирко и хоровой и танцевальный коллективы Краснодарской детской экспериментальной школы Кубанского казачьего хора. Лауреаты фестиваля награждены дипломами и ценными подарками, а предприятие «АВК» приготовила его участникам сладкое угощение.

Пресс-служба муниципального образования г. Краснодара

07-09-2005

Как подружились краснодарцы с киевлянами

Народный ансамбль танца «Станица» сельского Дома культуры и спорта станицы Елизаветинской принял участие в Международном фестивале украинского зарубежья, проходившем в Киеве. Кубанские артисты приехали на фестиваль по приглашению министерства культуры и туризма Украины. Денежные средства на поездку были выделены за счет муниципальной целевой программы «Развитие народного творчества и организация досуга населения на 2005-2007 годы».

Выступление на сцене Национального академического драматического театра имени Ивана Франко вызвало бурные аплодисменты зрителей, трижды вызывавших краснодарский коллектив «на бис».

По итогам фестиваля председатель общества «Украина-Мир», народный депутат Украины Иван Драч направил главе Краснодара Владимиру Евланову благодарственное письмо, в котором отметил высокий уровень мастерства ансамбля «Станица», а так же выразил слова признательности за популяризацию украинской культуры в столице Кубани.

Опубликовано: 14.12.2005

Источник: Пресс-служба муниципального образования г. Краснодара

http://www.kubinfo.ru/news/?ID=8349

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка