Цокуров СергейПро український конкурс в Крайовій школі народного мистецтва 

Наприкінці травня цього року мені знову пощастило бути в школі, де на святковому звіті діти співали пісні на слова Тараса Шевченка, Лесі Українки, українські народні та читали вірші мовою великого Кобзаря. Ця подія відбулася в Крайовій школі народного мистецтва. Зібрались учні молодших та старших класів в одному із своїх щоденних учбових приміщень, де все було влаштовано так, що нагадувало маленькій куточок України: рушнички, вишивання, портрети, малюнки, речі побуту. Все підібрано з любов’ю і знанням життя козацької Січі. Саме таке оточення має великий вплив і виховує в дітях пошану до історії своїх великих пращурів, бажання бути багато кращими, ніж сьогоднішній день на наших вулицях.

Мимоволі звертаєш увагу на особливу вихованість дітей, на ввічливість між ними. На конкурс вони збиралися спокійно, без метушні, але миттю звіт кісь принеслись стільці для всіх, хто мав бути. Самі учні розташувалися півколом вздовж стін, від чого клас став імпровізованою сценою. Незабули учні і про місця для членів журі, котрі надійшли пізніше. До його складу ввійшли: Гурмаженко В.В. – колишній директор Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка, Колногузенко Ж.Г. – керівник Кубанського відділення Всеукраїнської хореографічної спілки, Давидова Настя – переможниця двох попередніх кубанських конкурсів на краще читання віршів Т. Шевченка і я.

 

Головне завдання цього конкурсу спонукати дітей до вивчення творів великого Кобзаря, а щоб прикрасити захід – першим виступив хор під керівництвом заслуженого працівника культури Кубані, України і Росії В. І. Ярешко. Він виконав пісні на слова класиків української літератури, в тому числі і народжених на Кубані. Заспівували Настя Давидова та Настя Галушко. Хор чудовий, чарівні голоси у дівчат!

Підійшов час читців. Їх було 27 із молодших і старших класів. Цікаво склався їх вибір: дівчаткам більше полюбилася шевченківська лірика, а юнаки читали уривки із “Гайдамаків”, “Кавказу” і взагалі патріотичні вірші.

Серед молодшої групи перше місто зайняв Цокуров Юра (“Було колись на Вкраїні...”, друге місце поділили між собою Душ-Мантуш Кіді, котрій на чудовій українській мові прочитав уривок із “Гайдамаків” і Мосальцева Даша – за особливо ліричне розкриття вірша “Така її доля...”. Трете місце дісталося Шайдаюк Саші (“Заповіт”).

В старшій групі перше місце члени журі віддали Горбунову Гені за виразне прочитання уривку з поеми “Кавказ” і хорошу українську вимову. Два других місця у Прокоп’єва Діми (уривок із “Гайдамаків”) і Шибітова Сашка (“Мені однаково...”). Третє місце поділили Рендаревський Юрій і Ситникова Ріта. Ряд учнів завоювали симпатії слухачів, особливо Іван Рачков і Сашко Збродив. Вся учні конкурсного звіту одержали призи. Традиційно спонсором його проведення виступив канадський кубанець українського походження Віктор Миколайович Пергат. Вперше за багато років проведення захід підтримав і Департамент культури Краснодарського краю. Всі учасники конкурсу і читці, і співаки, і виконавці на народних інструментах змогли поласувати славнозвісними вареникам. Велике спасибі новому керівнику департаменту Пугачовій Наталці Георгіївні. Вперше на конкурсі побував представник Кубанського козачого хору. Його соліст, заслужений артист Кубані Сергій Ярошенко, до речі, громадянин України, не втримався і ще й сам прочитав шевченківську поезію.

Поки між вчителями і членами журі йшло обговорення, діти с хору спочатку без слів, а потім зовсім потихеньку заспівали “Поклонимся великим тем годам...”.

Конкурс закінчився, і його успіх в значній мірі залежав від викладача української мови Прокоп’євої Тамари Володимирівни, котра з одним примірником “Кобзаря” на всіх учнів (!) зуміла привіти дітям любов до творів генія української культури.

На світлині: виступає переможець конкурсу читців Цокуров Юрій.

Фото Миколи Сергієнка.

Тамара ШЕВЧЕНКО,

член журі.

“Вісник Товариства української культури Кубані”

№ 2 (42) –  2005 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">visnik@rambler.ru

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка