ДікарєвПро регіональну північнокавказьку наукову конференція «Дикарєвські читання - XI"

23 вересня в конференц-залі Краснодарського державного університету культури й мистецтв пройшла одинадцята регіональна північнокавказька наукова конференція "Дикарєвські читання - XI". У її роботі взяли участь учені із Краснодара, Ростова-на-Дону, Анапи й П'ятигорська. Віддаючи данину вченому, ім'я якого носить конференція, форум відкрито доповіддю "Етнографічні кореспонденти М.О. Дикарєва: майкопчанин П.С. Плугатирів", з яким виступив дикарєзнавець професор В. Чумаченко. Його друга доповідь, написана в співдружності з киянином В. Бурбелою (НАН України), була присвячена визначному діячеві української культури Кубані С. Ерастову і його листуванню з видатними українськими етнографами й фольклористами першої третини ХХ століття.

З докладною доповіддю про усну історію болгар Темрюцького району, підготовленою за матеріалами польового сезону 2004 р.,  виступив доцент КубДУ О. Матвєєв. Проблемам локалізації курінних селищ Чорноморського козачого війська в 1794-1795 р. присвятив свій виступ Б. Фролов, представник Краснодарського історико-археологічного музею-заповідника ім. Є. Д. Феліцина.

Засновник конференції і її беззмінний керівник М. Семенцов у своєму повідомленні розглянув деякі аспекти водогосподарчої діяльності кубанських козаків. Про боротьбу з пияцтвом на Кубані в другій половині XIX-XX ст. розповідається в його другій праці, написаній у творчої співдружності з кандидатом педагогічних наук С. Александровим. Гість із П'ятигорска В. Фоменко запропонував увазі колег доповідь на тему "Адигське населення П'ятигір'я у XV-XIX ст.". Анапчанин В. Новочихин привіз цікаве повідомлення про камінь Святого Георгія в станиці Раєвській.

Серед стендових доповідей привертає увагу дослідження ростовчанки Т. Карташової "Пісенна традиція донських українців: жанровий склад і репертуар".

До початку конференції був випущений збірник її матеріалів, у якому опубліковані 26 доповідей про традиційну культуру народів північнокавказького регіону й сусідньої з ним Донщини.

На закінчення треба сказати, що ХI Дикарєвські читання вперше відбулися без державної й грантової підтримки, виключно на кошт ентузіастів, що її організували.

Віктор ГОЛОЛОБ.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

“Вісник Товариства українців Кубані”

№ 4 (44) – 2005 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка