Галина КагадійКраснодарські українці гідно представили свою націю на традиційному фестивалі національних культур у крайовому центрі.

Хоча нещодавно проведений у Краснодарському краї фестиваль "Мир Кавказу" був масштабнішим і велелюдним, адже до його проведення були залучені найвища влада і професійні творчі колективи всього південно-федерального округу Російської Федерації, однак проведений слідом міський фестиваль "Краснодар - наш спільний дім" був теплішим і гостиннішим.

Значними недоліками попередньої події була політизація мистецького заходу, як от участь в ньому делегацій Південної Осетії і Абхазії, які не те що до Південного федерального округу, а і до складу Росії все ж офіційно не належать. Були численні недоречності технічного плану. Кубанські організатори фестивалю старанно уникали української складової своєї культури.

У міському заході всі громади були поставлені в рівні умови. В програмі свята виступали не тільки творчі самодіяльні колективи національно-культурних товариств Краснодару, а і демонструвалися національні костюми, відбулася дегустація національних справ. Українське мистецтво представляли дует бандуристок у складі Ксенії Анісоглянц і Ганни Тулупової та вокальне тріо, до якого входили Настя Давидова, Тетяна Карагозян і Вікторія Кантур. Бандуристки виконали дві народні пісні, а тріо чудово співало поезію Лесі Українки на мелодію Віктора Захарченка. Під час демонстрації національного костюма Гануся Тулупова впевнено і образно розповіла присутнім про призначення та назви дівочого вбрання.

Галина Кагадій представляє українську кухню

Традиційною була і кухня. Крім м'ясної і кров'яної ковбаси, звичайно, було українське сало і медовуха. А ще ж вареники! Наша найкраща господиня Галина Степанівна Кагадій наліпила їх аж три види: з печінкою і салом, сиром і, за старовинним рецептом, з маком. До всього додавалася ряжанка, гарбуз з горіхами та ізюмом. Український стіл виявився найпопулярнішим. Хоча поруч брати-серби пропонували дуже смачно запечене м'ясо з картоплею, натовп стояв біля нас. Отак і тримаємось.

На фото: Галина Кагадій представляє українську кухню.

Григорій ДУБОВКА.

“Вісник Товариства українців Кубані”

№ 4 (44) – 2005 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка