Володимр ЄвлановПро святкування 70-річчя з дня народження та золотого весілля найбільш відомого краснодарського галичанина

Два роки підряд Василь Ілліч Матеюк відзначає величні свята. Нещодавно - своє 70-річчя. А минулого року ми були свідками рідкісного явища в історії Кубані - золотого українського весілля.

Для того, щоб було зрозуміліше, хто ж такий Василь Ілліч Матеюк для Краснодара, хочу привести кілька слів з поздоровлення, яке пролунало з вуст міського голови Володимира Лазаровича Євланова "Матеюк - це епоха у фінансовій історії нашого міста".

І це не пафос, а свята прав. Мінялися глави місцевого самоврядування, а Матеюк завжди залишався на своїй посаді - начальника фінансово-казначейського управління, заступника мера кубанської столиці. Чи це не є свідченням надзвичайно високого професіоналізму і працез­датності. А до того вміння керувати досить великим і специфічним колективом. Колишні підлеглі, виголошуючи поздоровлення, наче змовившись, гово­рили від імені своїх сімей, а не тільки від себе особисто. Справа ж в тому, що Василь Ілліч ніколи не залишався осторонь проблем, які обов'язково виникають у жінок в сім'ях. Доводилося тоді допомагати і дітям, а потім і внукам. А коли вже сам Матеюк потрапив у лікарню на кілька операцій, то крім рідних здоров'я йому вимолювали і люди, які були вдячні за безкінечні прояви добра Василя Ілліча.

Золоте весілля Раїси і Василя Матеюків

Весь вечір в приміщенні їдальні Кубанського державного університету, де зараз викладає ювіляр, лунала українська музика. Мелодії і слова були на всі випадки: і про блудного сина і коли "ти ще моєю була" і оті гіркі: "Я вже школи повернутися не зможу Украй батьківський, де калина й солов'ї!.."

Микола КотляровВсе йшло під знаком 70-річчя Василя Ілліча Матеюка і України. Навіть горілка на столах була "імпортна" - наша українська. А що вже самі столи, то дійсно ломилися від всяких наїдків і напоїв. Не знаю, чи то в самій Україні ча­сто накривають такі багаті і ситі столи. І все ж головною була сама особа Матеюка. На святкування прибули міський голова Володимир Лазаревич Євланов, голова міської Думи Микола Семенович Котляров, ректор університету Володимир Андрійович  Бабешко, представники фінансових кіл Кубані.

Поруч з галичанином Василем Іллічем ось уже більше 50 років йде життєвою дорогою його дружина Раїса Миколаївна з села Краснопілля, що на Кіровоградщині. Мені пригадалося їхнє минулорічне золоте весілля. На нього з'їхалися найближчі родичі з усієї України: Івано-Франківщина, Луцьк, Харків, Кіровоград, Черкаси. Скрізь українська мова. Навіть стінгазети і привітання оформляли українською. Під час урочистості в ЗАГСі всі почули про життєвий шлях подружжя, його досягнення А найкращі, найцінніші, найулюбленіші - це внуки і правнуки. Наче на Кубані і не видно лелеків, а де ж їх стільки наловили Раїса Миколаївна і Василь Ілліч. Більше всього перепиняли, коли чорногузи поверталися з вирію на Україну. І от уже Матеюки кубанського роду вітали золотих ювілярів.

Від Товариства української культури Лариса Ціхоцька привела своїх бандуристок, і вони ще більше підсилили українську ноту свята. Гості з України були здивовані наявністю бандуристів у Краснодарі і вражені майстерністю їхньої гри.

Отак і живе Василь Ілліч Матеюк! А ще видав підручник з фінансового забезпечення місцевого самоврядування. Зовсім недавно став одним із співзасновників перереєстрованої організації Товариство українців Кубані, бо все своє життя несе Україну в своєму серці. І Україна може гордитися таким своїм сином!

Микола СЕРГІЄНКО,

голова Товариства українців Кубані.

“Вісник Товариства українців Кубані”

№ (45) - 2006 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Наша довідка:

Василь МатеюкМатеюк Василий Ильич - начальник финансового управления горисполкома, кандидат экономических наук, заслуженный экономист Российской Федерации, Руководитель экспертного совета при главе администрации, в Кубанском государственном университете – доцент кафедры “Государственное и муниципальное управление” факультета управления и психологии КубГУ:

Основные публикации:

1.Становление системы местного самоуправления в РТ. См.: Местное самоуправление в РФ, проблемы и перспективы, 2002 г.

Основное место работы 

Администрация города Краснодара  350000 г. Краснодар, ул. Красная, д. 122 55-40-28

Дополнительное место работы:

Кубанский государственный университет (КГУ), факультет управления, кафедра ГМУ

Государственные награды:

 – Медаль "За доблестный труд"

– Медаль "Ветеран труда"

– "Отличник финансовой работы"

Общественные функции:

10 лет возглавлял секцию "Бюджет и финансы города" союза российских городов

Членство в профессиональных и общественных организациях (академиях, советах и т. д.):

Член-корреспондент Академии социальных технологий и местного самоуправления

Круг исследовательских интересов:

– Оценка финансового состояния местного самоуправления.

– Результативности бюджетных расходов.

Читаемые курсы:

– Муниципальные финансы.

– Анализ финансового состояния местного самоуправления.

http://humanities.edu.ru/db/msg/39098

Академік Володимир БабешкоАкадемику Бабешко - 65 лет! 

Владимир Андреевич Бабешко родился 30 мая 1941 года в станице Ново-Титаровской Краснодарского края. Окончил Ростовский государственный университет.

С 1971 по 1982 год работал заместителем директора НИИ механики и прикладной математики РГУ. В 1982 году был избран ректором Кубанского государственного университета (КубГУ).

1974 году В.А. Бабешко защитил докторскую диссертацию. Член-корреспондент c 1987 года по Отделение проблем машиностроения, механики и процессов управления. Академик c 1997 года по Отделение проблем машиностроения, механики и процессов управления (механика).

В.А. Бабешко является специалистом в области механики деформируемого твердого тела, прикладной математики, интегральных и дифференцированных уравнений, геофизики, акустики, сейсмологии, экологии. Основные результаты исследований этого явления нашли широкое применение в авиации, инженерном деле, сейсмологии и экологии. Данные методы незаменимы при оценке прочности инженерных сооружений и конструкций. В.А. Бабешко руководит исследованиями по сейсмической безопасности городов, которые находятся на стыке геофизики и механики и проводятся при содействии ученых других стран, в частности США.

В.А. Бабешко — автор и соавтор более 300 научных трудов и патентов, 5 монографий, специалист в области механики деформируемого твёрдого тела, прикладной математики, интегральных и дифференцированных уравнений, геофизики, акустики, сейсмологии, экологии. Он является создателем ряда новых научных направлений, одним из соавторов научного открытия — существования высокочастотного резонанса в полуограниченных средах с неоднородностями.

Инновационные проекты и циклы работ, руководителем которых выступал Владимир Андреевич Бабешко, удостоены золотых медалей на международных выставках в Париже и Брюсселе.

В.А Бабешко более 20 лет руководит крупнейшим развивающимся вузом на Юге России – Кубанским государственным университетом. В 2002 году Российско-Швейцарский бизнес-клуб наградил Кубанский госуниверситет золотой медалью за безупречную деловую репутацию. Подтверждением международного признания вуза стало избрание В.А.Бабешко Почетным сенатором Высшей технико-экономической школы г. Берлина в январе 2006 года. В.А. Бабешко является членом Президиума РАН, Высшей аттестационной комиссии РФ, Американского акустического общества, вице-президентом Союза ректоров РФ и Международной организации «Знание».

Награды

В.А .Бабешко – Лауреат премии Ленинского комсомола в области науки 1973 года, Лауреат Государственной премии в области науки и техники 2001 года. Награжден орденом «Знак Почета», орденом Дружбы народов, медалью им. Вавилова и премией Всесоюзного общества «Знание» им. Вавилова. 

29.05.2006

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка