КобзарЗвернення кубанського Наукового товариства ім. Т.Г. Шевченка

Шановні земляки в Україні і діаспорі! От уже 3 роки на Кубані діє відділення Наукового товариства ім. Тараса Шевченка. Поки в ньому тільки 6 членів, приписаних до Донецького територіального відділення НТШ-Україна. Ще з десяток заяв від кубанських учених, потенційних україністів, перебуває в стадії розгляду.

Молода наукова організація шукає ефективні форми своєї роботи. Крім чисто наукової праці, ми плануємо займатися й просвітницькою діяльністю. Насамперед, хотіли б пропагувати в краї нащадків запорожців життя й творчість Тараса Шевченка, ім'я якого носить наше наукове товариство. «Кобзар» більше не видається в Росії, відповідно не знайти його ні в книгарнях, ні в бібліотеках. Більше не виходять у нас і нові книги про Тараса Григоровича. Інтерпретація його творчості законсервувалася на рівні радянських подань. Ім'я Т. Шевченка вже мало знайоме юному поколінню кубанців.

У таких умовах у нас виникла ідея збору матеріалів та створення мобільної пересувної книжкової виставки, присвяченої Тарасові Григоровичу і його безсмертній книзі. Така виставка могла б переміщатися зі школи в школу, з бібліотеки в бібліотеку, залишаючись там від декількох днів до декількох тижнів. Її перевезення й установка не потребує великих фінансових затрат, яких у нас і немає. Завдяки компактності, її легко буде розмістити в різних культурно-просвітніх установах краю.

Ідея пересувної шевченківської виставки вже обговорювалася в колі наших колег і знайшла повне розуміння. В її основу буде покладена колекція шевченкіани, що на протязі кількох років збирається професором Віктором Чумаченком. Останнім часом вона поповнилася експонатами його друзів, які вже знають про проект і готові його всіляко підтримати. Коштовний альбом про Шевченка надіслала письменниця кубанського літературного зарубіжжя Галина Кубанська. У числі перших відгукнувся на заклик з Кубані відомий кримський краєзнавець і журналіст Григорій Рудницький, що надіслав книги про Шевченка й добірку конвертів з його зображеннями. Андрій Завгородній з Луцька поділився факсимільними перевиданнями «Кобзаря», поштовими марками на теми шевченкіани, листівками й конвертами. Коштовні експонати дореволюційної й довоєнної пори на тему «Шевченко й Кубань» подаровані товариству краснодарським істориком Наталею Корсаковою. Видання «Кобзаря» білоруською мовою й інші матеріали надіслав кубанцям наш друг з Мінська  білоруський діалектолог Федір Климчук. Значок і книги, присвячені великому українському поетові, подарувала Лариса Орел, удова відомого краєзнавця. Американський значок на тему «Шевченко і Пушкін» для майбутньої виставки відшукав у своїх колекціях кубанський книгознавець і поет Аркадій Слуцький. Матеріали продовжують надходити.

Перші успіхи дозволяють нам тепер уже у “Віснику” звернутися до своїх земляків в Україні й діаспорі із проханням взяти посильну участь у нашому просвітницькому проекті. Зробити це можна, поділившись з кубанцями всілякими матеріалами на теми шевченкіани (книги, листівки, марки, значки, фотографії, естампи, екслібриси, вироби народних майстрів, статуетки, музичні записи та інше). Особливий інтерес представляють для нас рідкісні, чимось примітні видання творів Т. Шевченка (наприклад, довоєнні, або ювілейні, мініатюрні, добротно ілюстровані й т. п.). Загалом, усе, що вже більше 70-ти років неможливо придбати в магазинах Кубані. Те, що на Україні поки не представляє великої матеріальної або історичної цінності, у нас через неприступність  автоматично перетворюється в раритет.

Завдяки Вашій допомозі, ім'я Кобзаря на Кубані «не умре, не загине», а його могутнє слово придбає в краї запорожців безліч нових шанувальників!

Матеріали прохаємо надсилати за адресою: Россия, 350072, г. Краснодар, ул. 40-летия Победы, 33, Общежитие КГУКИ № 2, кв. 53. Чумаченко Виктору Кирилловичу.

“Вісник Товариства українців Кубані”

№ (47) - 2006 р.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка