Федір Щербина26 лютого в Краснодарі проходила міжнародна науково-практична конференція «Федір Андрійович Щербина й народи Півдня Росії: історія й сучасність». У четвертий раз учені регіону вшановували пам’ять видатного історика кубанського козацтва, засновника російської бюджетної статистики й ректора Українського вільного університету в 157-й день його народження.  Учасників наукового форуму гостинно приймала  у своїх стінах Академія маркетингу й соціально-інформаційних технологій. На пленарному засіданні виступили отаман Кубанського козачого війська В.П. Громов, письменник В.І. Лихоносов, президент академії доктор історичних наук, професор С. Н. Якаєв.

Потім робота конференції зосередилася в трьох секціях: «Життєвий і науковий шлях Ф.А. Щербини», «Козацтво Півдня Росії» і «Народи Північного Кавказу – історія, економіка, культура».

Першу секцію вели професор В.К. Чумаченко й проректор з науково-дослідної роботи академії І.А. Харитонов. Були заслухані й обговорені доповіді: «Епістолярна спадщина як джерело вивчення суспільної, наукової й видавничої діяльності Ф.А. Щербини» (В.К. Чумаченко), «Щербина - історик Воронезького земства» (О.П. Дорофеева), «Галузі одного дерева. Родовід Федора Андрійовича Щербини» (В.О.  Цвєтков), «Роль Щербини у формуванні феномена “російськості”» (М.І. Сєрова), «Ф.А. Щербина в торговельних відносинах Черкесії з Росією» (О.А. Туркав), «Співробітництво Ф.А. Щербини з педагогічними журналами «Кубанська школа» і «Школа й життя» (О.Г. Дворцова).

Ці й інші доповіді, автори яких були відсутні на конференції, опубліковані в досить об'ємному збірнику матеріалів, випущених до знаменного дня.

На конференції вперше були присутні родичі Ф.А. Щербини – правнучатий племінник по материнській лінії І. С.  Скворцов з дружиною, що проживає в Москві. Іван Сергійович за професією перекладач і видавець. Він також очолює правління заснованого в столиці Фонду соціальних ініціатив. У подружжя Скворцових троє дітей  – Іван, Сергій і Дар'я

Микола СЕРГІЄНКО 

"Вісник Товариства українців Кубані"

№ (47) - 2006 р. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.">visnik@rambler.ru

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка