У цьому році в Черкасах проводилась акція "Українські діти світу». На форум були запрошені учасники фольклорного зразкового ансамблю «Рушничок» з українського центру культури і мистецтва Лазаревського центру національних культур федерального курорту Сочі.

У цьому році в Черкасах проводилась акція “Українські діти світу». На форум були запрошені учасники фольклорного зразкового ансамблю «Рушничок» з українського центру культури і мистецтва Лазаревського центру національних культур федерального курорту Сочі. Завдання цього проекту - познайомити українських дітей з зарубіжжя з історією і культурою України.

Діти з Польщі і Словаччини, Росії і Білорусі ознайомилися з історією міста Черкаси, з його героями, видатними письменниками, художниками. З хвилюванням і трепетом входили в хату, де родився Шевченко, де жив його дід, що розповідав йому про гайдамаків. Бачили школу, де учився і «носив воду школярам» майбутній поет. Вона зараз зберігається під скляним дахом. Постояли біля могил батька і матері Тараса Григоровича. Прослухали «Заповіт» на його могилі в Каневі. А в селі Моринці на садибі пана Енгельгарда, пообідали в тіні 600-літнього дуба. Потім з завмиранням серця слухали розповідь екскурсовода про розстріляних жителів цього села в Холодному яру, де тепер стоїть пам’ятник.

Довелося нам і любуватися природою околиць Чигирина, де родився, жив і боровся гетьман Богдан Хмельницький, побували на Богдановій горі, сфотографувалися біля 1500-річного дуба Максима Залізняка.

Артисти Черкаського лялькового театру, на базі якого проводилась акція, підготували з дітьми спектакль «Рукавичка», а після виступу подарували їм ляльки.

Діти з Польщі і Словаччини вивчили пісні ансамблю «Рушничок», а наші вихованці вивчили пісні польських і словацьких українців.

Діти помітно розширили свій кругозір, поповнили свій багаж знань і отримали незгладиме враження.

Хочеться від всього серця подякувати натхненника і організатора цього проекту - директора Черкаського обласного лялькового театру Підгірну-Величко Любов Григорівну за високий рівень його проведення.

Галина МОСКВИЧОВА,

художній керівник ансамблю «Рушничок».

 

“Вісник Товариства української культури Кубані”

№ 4 (35) – 2003

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка