Про роботу Експериментальної лабораторії традиційної культури українців Росії

Про роботу Експериментальної лабораторії традиційної культури українців Росії

 

На  базі Центру української культури МУК м. Сочі «Лазарівський РЦНК» з 27 вересня по 3 жовтня 2004зарівський РЦНК» з 27 вересня по 3 жовтня 2004 року успішно пройшла експериментальна лабораторія традиційної культури українців Росії. Це вже четвертий етап багатолітньої програми. Даний проект здійснюється при підтримці міністерств культури Росії і України.

Представники творчих колективів закладів культури і громадських організацій українців із 6 регіонів Російської Федерації (м. Пушкіно Московської області, Твері, Омська, Уфи - республіка Башкортостан, Владикавказу - Республіка Північна Осетія-Аланія і Краснодарського краю: ст. Анастасієвська, м. Анапа і Сочі). Загальна кількість учасників лабораторії - 50 чоловік.

В роботі лабораторії прийняли участь: заступник Голови адміністрації Лазарівського району м. Сочі Лактіонова О.П., генеральний консул України в Південному Федеральному окрузі РФ Андрієнко П.П., голова ФНКА «Українці Росії» Руденко-Десняк О.О., спеціалісти із України - професор Київського національного університету культури і мистецтва Андрійчук П.О. і балетмейстер Чорноус Л.Н., завідуючий відділом з питань культури і мистецтва адміністрації Лазарівського району м. Сочі Мазлумян К.С., директор Центру української культури і мистецтва МУК м. Сочі «РЦНК» Гніденко Г.О.

Перший день лабораторії був насиченим: відбулось відкриття лабораторії, відкриття виставки, творчий вечір «В колі друзів» і перше заняття з хореографії. В наступні дні робота лабораторії будувалась відповідно з програмою: заняття в секціях «Українська народна вокальна культура», «Українська народна хореографія», «Декоративно-прикладне мистецтво».

Заняття з вокалу з учасниками лабораторії на базі народного колективу «Покуть» Центру української культури МУК м. Сочі «Лазарівський РЦНК» (художній керівник М.П. Воропай) проводив професор Київського національного університету культури і мистецтва, художній керівник заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України «Дарничанка» П.О. Андрійчук. Ця секція працювала, як завжди, на самому високому рівні, і трьохгодинні заняття пролітали моментально.

В дні творчої лабораторії в виставковому залі МУК м. Сочі «Лазарівський РЦНК» проходила виставка, на якій були показані роботи майстрів декоративно-прикладного мистецтва: гончарство: студія ДПМ Лазарівського Центру української культури (керівник Войцещук А.), ДШМ ст. Холмська Краснодарського краю (викладач Максименко М.); образотворче мистецтво: роботи студії Отм Лазарівського Центру української культури (викладач Бреславцева О.Л.); художнє плетіння із соломки: студія ДПМ Будинку дитячої творчості м. Абінська Краснодарського краю (викладач Карабут С.Н.). Тут же, в виставочному залі, відбулися майстер-класи для учнів Лазаревської ДШМ №3 з гончарної справи (викладачі Максименко М., Войцещук А., Турков В.Н.) і плетіння із соломки (викладач Карабут С.Н.).

Відрадно відзначити, що на території Краснодарського краю традиції гончарства і плетіння із соломки продовжують жити і розвиватися. Показані роботи викликали у публіки захоплені почуття. Під час екскурсії на виставці кожний міг побачити чудо: перетворення невеликого кусочку глини в готовий виріб, на якому відображались сторінки історії українського народу.

Велика увага в цьому році була приділена питанням збереження і розвитку української народної хореографії. Секцію з хореографії на базі Лазарівського зразкового ансамблю російського танцю «Расея» (художні керівники С. і Н. Шукови) проводила спеціаліст із Києва, балетмейстер Чорноус Л.Н. Заняття були проведені на високому професійному рівні. На основі елементів української хореографії Центральних областей України була виконана постановочна робота. Всі учасники лабораторії отримали максимум методичної і практичної допомоги.

В дні лабораторії, 28 вересня, в концертному залі ЦНК відбувся творчий вечір народного колективу «Покуть» (художній керівник заслужений працівник культури України Воропай М.П.) Лазарівського центру української культури, присвячений 10-літньому ювілею діяльності колективу. Концерт пройшов на одному подиху. Серця артистів і глядачів билися в унісон. Відзначена високопрофесійна режисерська робота Желнакова І.К. (режисер Лазарівського Центру української культури). В адрес ювілярів було сказано багато теплих слів від адміністрації району і гостей лабораторії, зачитані вітальні адреси від міністра культури і мистецтва України, від творчих колективів української діаспори в Росії; прозвучало музичне поздоровлення від колег - Центрів російської і білоруської культури Лазарівського ЦНК і гостей - вокального ансамблю із м. Березань Київської області (на церемонії був присутній і голова м. Березань І. Пікало).

Учасникам лабораторії була надана методична допомога, видана необхідна література, проведені консультації по веденню різного роду документації закладів культури.

Підводячи підсумки роботи лабораторії 2004 року, учасники круглого столу одностайно відзначили велику користь даного проекту, гостру необхідність дальшого розвитку існуючої програми і підписали лист Голові об’єднання українців Росії Руденку-Десняку, в якому просять його звернутися в Міністерства культури РФ і України за підтримкою дальшого розвитку даної програми.

Т. М. Телелейко,

провідний методист Центру української культури і мистецтва

м. Сочі

 

“Вісник ТУКК” № 40-7

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка