Андрій Зав’ялов, Іркутськ

 

Вітаємо вихід важливої наукової монографії!

В місті Іркутську в Сибіру (Росія) видавництвом Іркутського державного університету (ІДУ) в червні 2017 року було видано монографію «Соціальна адаптація українських іммігрантів» під авторством Андрія Зав’ялова.

У монографії аналізуються процеси соціальної адаптації українських іммігрантів в різних країнах Європи, Канаді та Росії. Позначаються основні механізми соціальної адаптації, складності і стратегії адаптації українських іммігрантів, а також аналізуються особливості соціальної адаптації в різних країнах.

В першій главі «Історія формування, сучасний стан і основні соціально-демографічні характеристики української діаспори» автор розглядає особливості формування західної та східної діаспори, особливо приділяючи увагу країнам ЄС (зокрема, Латвії), Канаді (зокрема, Онтаріо) та Росії (зокрема, Іркутській області). Вивчаються чисельні характеристики, динаміка процесів, сучасне функціонування української діаспори в різних країнах.

 

В другій главі «Соціальна адаптація сучасних українських іммігрантів (за матеріалами дослідження)» подаються результати проведеного польового якісного соціологічного дослідження української діаспори Онтаріо (Канада), Латвії (ЄС) та Росії (Іркутська область). Дослідження проводилося на базі анкети з 14 відкритих запитань, де респонденти розповідали про їхні особисті особливості соціальної адаптації в новій країні. Наприкінці підбито порівняльні висновки.

Монографія насичена різноманітними таблицями та соціологічними даними.

Монографія стала результатом 5-річної роботи, вона базується на статтях автора, дипломній та магістерській роботах, польових денниках та нотатках, інших матеріалах автора.

Є ідея видати цю монографію українською та англійською мовами, але потрібна видавнича підтримка. Автор має матеріали цими мовами.

Детальніше дізнатися про монографію та попросити електронну або/та паперову версію (а також просто зв’язатися з автором) можна за посиланням: https://socadaptukr.wordpress.com/

Автор висловлює щиру подяку за підтримку та натхнення своїй науковій керівничці з ІДУ пані Полюшкевич Оксані Олександрівні, директору Канадсько-Української Парляментської Програми пану Ігорю Бардину, активним діячам української діаспори в Канаді пані Анні Романишин та пану Олегу Романишину, заступниці голови Конгресу Українців Латвії пані Тетяні Лазді, голові дитячо-юнацького центру Латвії пані Ользі Берзі, професорам та викладачам Латвійського університету пані Тетяні Муравській та пану Юрісу Круміньшу, Іркутській міській громадській організації «Український культурний центр «Дніпро» та зокрема пану Миколі Олександровичу Таболенку, Європейській Комісії.

Особлива подяка висловлюється авторці картини “The Promised Land”, що зображена на обкладинці монографії, канадці українського походження пані Христині Кудрик.

Додатково:

http://kobza.com.ua/klekit-irkutsk/4714-kazhete-na-ukrainsku-v-rosii-nemaie-popytu-mushu-vas-rozcharuvaty.html


На світлинах: Андрій Зав’ялов, Іркутськ. Обкладинка планованої книги.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка