Тарас Дудко, Голова ОУР
Тарас Дудко, Голова ОУР

Вперше в історії ОУР делегатам з'їзду було надано повний звіт керівництва

Вельмишановні делегати, представники українських громад і гості. Щиро вітаю Вас з відкриттям Установчого З'їзду зі створення нової Загальноросійської української громадської організації в Російській Федерації.

ЗВІТ ГОЛОВИ ОУР

про роботу організації в період з 21 травня 2011 р. по 26 травня 2012 р.

Під час проведення VI позачергового з'їзду 21 травня 2011 року і протягом наступних 12 місяців ОУР працювало під тягарем постанов Мінюсту РФ і судових процесів, спрямованих на ліквідацію нашої організації. Підготовка та подача до Мінюсту РФ нового статуту ОУР та інших документів наштовхнулось на їх відверте неприйняття через чисто формальні ознаки, котрі мають сугубо оцінний характер. Крім того, ми відчули на собі синдром «кайдашизму» з боку деяких членів ОУР. Нам дійсно в той час не вистачало необхідної єдності, вміння працювати у легітимному полі та ін. Стало зрозумілим, що ОУР зачинять, якщо не буде допомоги з боку вищих політичних сил України та Росії і злагоди в самій організації.

Тому стратегія нашої роботи була спрямована в двох головних напрямках. Перший - пошук підтримки з боку Українських громадських і владних структур, включаючи УВКР, СКУ, Президента, прем'єр-міністра України, Міністерство закордонних справ, та знакових для України лідерів.

Другий - концентрація зусиль в напрямку захисту ОУР у правоохоронних структурах Росії - Мінюст РФ, Замоскворецький районний суд, Московський міський суд, Верховний суд РФ.

Ми йшли в цьому важкому спрямуванні, розуміючи свою історичну відповідальність перед тими патріотами українського руху, котрі створили ОУР 20 років тому, ще у 1992 році. У протистоянні ми гостро відчували свою історичну відповідальність перед Богом, який створив український народ і дав йому землю для життя і облагородження її просторів, перед культурою України і самим народом, котрий надіється на нашу спроможність відстоювати інтереси української громади в Росії, втілювати в життя заповіти Божі і працювати в напрямку гуманізації Російської Федерації.

Ми завжди розуміли, що не мали і не маємо морального права ліквідувати ОУР своїми руками, бо це страшна зрада і злочин - наче діти вбили своїх духовних батьків. Нашу організацію ліквідували сили зла і неповаги до нашого народу і нашої культури, тепер Бог їм суддя.

Протягом минулих дванадцяти місяців, починаючи з 21 травня 2011 року, нам бракувало часу для безпосередньої систематичної роботи з окремими регіональними організаціями, що перш за все надає духовної сили, оптимізму і несе незабутню радість. Така робота планувалась і була б показовою і значно репрезентабельною для звіту в кінці кожного року, особливо для тих, хто в цьому бачить головний напрямок діяльності всеросійської української організації. І все ж таки більшість керівників та активістів ОУР, дотримуючись стратегічного плану, брали активну участь в роботі нашої та інших громадських українських організацій, а саме:

I. Проведення VI позачергового з'їзду ОУР.

 1. Травень - червень 2011р.

Члени Ради і Правління ОУР - напружена діяльність щодо підготовки офіційних документів (протоколів, заяв та ін.) VI позачергового з'їзду ОУР та Статуту ОУР

2. Червень 2011р - передача документів до Міністерства юстиції РФ.

3. 16.06.2011 р.

Дудко Т.М. Підготовлене і подане звернення до Президента України В.Ф.Януковича з проханням дозволити розмістити офіс представництва ОУР в приміщенні Національного культурного центру України, що знаходиться за адресою: м. Москва, вул. Арбат, 9, і є у власності Української держави.

II. Участь ОУР у проведенні V Всесвітнього форуму українців в Києві 19-21.08.2011 р.

1. Члени ОУР (Пилипчук В.М., Дудко Т.М.) активна робота в оргкомітеті та у 4 засіданнях робочої групи з підготовки V Всесвітнього форуму українців в Києві

2. 08-09 серпня 2011 р.

Участь членів Правління та активістів ОУР (Дудко Т.М., Бабенко В.Я., Антонів В.Ф., Мельник Л.М. Семененко В. Ф. Ключнікова Т. М., Пилипчук В.М., та ін.) у роботі семінарів у Києві в дні підготовки до Форуму: секція «Українці в Росії: історія і сучасні проблеми» - 04-05.08.2011 р.; секція «Освіта і виховання» -

3. 19.08.2011 р.

Члени Ради ОУР: участь у роботі V Всесвітнього форуму українців в Києві (Дудко Т.М. - виступ під час церемонії урочистого відкриття форуму в приміщенні Національної Опери України ім. Тараса Шевченка.

4. 20.08.2011.

Члени Правління та активісти ОУР: Дудко Т.М., Антонів В.Ф., Бабенко В.Я., Дорошенко В. Б., Пилипчук В.М., Мельник Л.М., Литвиненко-Орлова Н., Ключнікова Т.М., Сергієнко М. Г., Савенко Є.В., Скопенко В.І., Філіпова М.О., та ін. активно працювали в секціях V Всесвітнього форуму українців в Києві, беручи участь у підготовці резолюцій секцій - гуманітарна, освітня, становища українців в РФ (у приміщенні Державного підприємства Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український Дім»).

5. 21.08.2011 р.

Делегати V Всесвітнього форуму українців від РФ (Дудко Т.М., Антонів В.Ф., Бабенко В.Я., Дорошенко В. Б., Пилипчук В.М., Мельник Л.М., Литвиненко-Орлова Н., Ключнікова Т.М., Сергієнко М. Г., Савенко Є.В., Скопенко В.І., Філіпова М.О. та ін.) брали участь у річних зборах Світового Конгресу Українців (у приміщенні Національного Університету «Києво-Могилянська Академія») у секційних засіданнях V Всесвітнього Форуму українців.

III. Суди над ОУР та ФНКА УК

1. Дудко Т.М., Жгулев А.О. (юрист) особиста участь у судових справах щодо ОУР та ФНКА УК (Верховний Суд РФ, Замоскворецький районний суд м. Москви, Московський міський суд, Міністерство юстиції РФ) - подача скарг, виступи у судових засіданнях, офіційні зустрічі з представниками Мінюсту РФ. 2011 - 2012 рр.

Всього відбулось 6 судових засідань (лише на 3 із них був присутній В.Ф.Семененко, на одному засіданні Верховного суду - В.Г.Гіржов, на одному засіданні Замоскворецкого районного суду м. Москви - Л.М.Мельник). Підготовлено і подано до судів, у Мінюст РФ 4 касаційні скарги та 3 листи до Мінюсту РФ.

IV. Участь у засіданнях Президії УВКР

1. 17 грудня 2011 року.

Дудко Т.М. - виступ на
Іван Наливайко, який представляв українську діаспору Прибалтійських країн, зробив акцент на тому, що на відміну від Росії, в столиці Латвії м. Ризі діє уже двадцять років державна українська школа, і що Латвійська влада добре ставиться до української діаспори.

2. 25 березня 2012 року.

Члени Правління ОУР: Дудко Т.М., Бабенко В.Я., Пилипчук В.М. Участь у засіданні Президії УВКР у режимі скайп-конференції в приміщенні Національного університету «Києво-Могилянська Академія». Порядок денний Президії УВКР включав низку проблем, котрі безпосередньо стосуються і українців в Російській Федерації:

1. Про хід виконання Ухвали і резолюцій У Всесвітнього Форуму Українців та рішень попереднього засідання Президії (М.Я. Ратушний);

2. Про виконання резолюції Гуманітарної секції У Всесвітнього Форуму Українців (Павло Мовчан);

3. Про перереєстрацію членства УВКР, членські внески та внесення змін і доповнень до «Положення про членство в УВКР» (Ольга Кобець);

4. Про Закон України щодо закордонних українців, прийнятий Верховною Радою України (Євген Гірник);

5. Про стан українського шкільництва за кордоном (Людмила Іванова),

6. Про реалізацію громадянами України своїх виборчих прав під час парламентських виборів у жовтні 2012 року (Ратушний М.Я.);

7. Про Державну програму співпраці із закордонним українством (В.В.Яценківський);

8. Про виконання заходів УВКР Міністерством культури України та співпрацю із закордонним українством (Юрій Богуцький);

9. Інформація Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України щодо появи Інформаційної довідки (Андрій Єрмолаєв) та ін.

V. Офіційні зустрічі

1. 26 серпня 2011 р. в Києві.

Дудко Т.М. участь в офіційній зустрічі Президента Світового Конгресу Українців (СКУ) Евгена Чолія з Президентом України Віктором Януковичем. У зустрічі також узяли участь Глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін, Перший заступник міністра закордонних справ Руслан Демченко і Голова комітету з економічних реформ Владислав Каськів та Президент Конґресу Українців Канади Павло Ґрод і Голова Об'єднання Українців Росії Тарас Дудко. Голова ОУР Т.М.Дудко особисто передав Президентові України Віктору Януковичу ряд офіційних прохань від ОУР щодо отримання в Москві приміщення для організації, фінансової підтримки сайту ОУР, видання часопису і газети.

2. Серпень 2011 р. - квітень 2012 р. в Києві.

Дудко Т.М., Бабенко В.Я., Пилипчук В.М., Гіржов В. Г. - зустрічі з офіційними особами Міністерства закордонних справ України у Києві (Перший заступник Міністра закордонних справ Демченко Р.М., директор Департаменту зв'язків із закордонним українством та культурно-гуманітарного співробітництва Яценківський В.В.) з питань розвитку ОУР та підтримки її діяльності на міждержавному рівні.

3. 30 березня 2012 р.

Дудко Т.М., Гіржов В.Г. - зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом України в Російській Федерації Володимиром Єльченком. Відбувся конструктивний обмін думками щодо нинішнього стану та перспектив діяльності українських громадських організацій в РФ, зокрема йшлося про подальшу долю ОУР, котра, як відомо, перебуває в стані судового процесу і не виключено, що буде ліквідована за рішенням Верховного Суду Російської Федерації. Посольство уважно слідкує за ситуацією в цій справі й веде консультації з цього приводу зі своїми колегами в російському МЗС. Було також відзначено, що МЗС України через Посольство в Москві надасть фінансову допомогу інформаційним інтернет-ресурсам ОУР, а також сприятиме відновленню друкованої версії часопису українців Росії «Український огляд».

У зустрічі взяв участь радник-посланник Посольства В'ячеслав Яцюк та працівники відомства, які відповідають за питання культури й співпраці з українськими громадськими організаціями Росії.

4. 03.04.2012

Дудко Т.М., Гіржов В.Г. - робоча зустріч керівників ОУР з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Росії Володимиром Єльченком. Москва. Розглянута проблема щодо проведення VII позачергового з'їзду ОУР.

5.22.05.2012 р.

Дудко Т.М., В.І.Скопенко робоча зустріч з радником-посланником Посольства України В'ячеславом Яцюком та працівниками посольства Т.М.Малишевським і Г.Г.Степанеко. Обговорювалась проблема установчого з'їзду українських громад в приміщенні Національного культурного центру України в Москві. Т.М. Дудко зробив заяву про проведення з'їзду 26.05.12.р. і звинуватив В.І.Скопенко у фальсифікації протоколу Правління від 14 травня 2012. В свою чергу В.І.Скопенко пропонувала провести з'їзд 9 червня або в кінці червня. Вона також намагалась довести, що начебто засідання Правління відбулось 14 травня, але під натиском наведених фактів замовкла, розуміючи, що їй ніхто не вірить. В кінці бесіди В.І.Скопенко заявила, що не зможе бути присутньою на установчому з'їзді загальноросійської української організації 26 травня.

VI. Культурно-просвітницька робота

1. 11-12 вересня 2011 р.

Дудко Т.М. - участь в урочистих заходах, присвячених вшануванню пам'яті класика української культури і кінематографу Олександра Довженка. м. Сосниця, Чернігівська область, Україна.

2. 8 листопада 2011 р.

Дудко Т.М., Яроцький Ф.Г., Мельник Л.М. - організація вечора пам'яті Олександра Довженка у Національному культурному центрі України в Москві з виступом народного аматорського фольклорного колективу «КРИНИЦІ» Сосницького районного Будинку культури Чернігівської області.

3. 26.11.2011р.

Дудко Т.М. Від ОУР участь у церемонії пам'яті жертв голодоморів у Києві, на якій були присутні всі президенти України.

4. Грудень 2011 р.

Дудко Т.М.,Зарічанський В.А., Клестова Г.С. - участь у творчому вечорі Ролана Сергієнка, учня Олександра Довженка. Москва, Будинок кіно.

5. 21.02.2012.

Дудко Т.М. - участь і виступ в роботі круглого столу «68-ая годовщина депортации ингушского народа в Казахстан и Среднюю Азию». Москва, Інгуський культурний центр.

6. Дудко Т.М., Крикуненко В.Г. - участь і виступи в Московському домі національностей на презентації творчості інгуського письменника Шаміля Ахушкова. Шаміль Ахушков народився у 1907 р. Жив и працював письменник у Харькові, Москві, був близько знайомий з такими геніями XX століття як Олександр Довженко, Сергій Ейзенштейн, Павло Тичина.

7. 27 лютого 2012 р.

Дудко Т.М., Гіржов В.Г., Крикуненко В.Г. Участь у засіданні історико-культурологічного клубу «Родичі - Большая семья» (Москва, БУЛ);

- Вечір пам'яті українознавця і перекладача М.І. Кутинського (1890-1974) і літературознавця, перекладача, громадського діяча і засновника ОУР О.О.Руденко-Десняка, (1936-2006) засновника ОУР.

Інформація (звіт) про діяльність Міжрегіональної громадської організації «Наукове товариство україністів ім. Т.Г. Шевченка»

(Башкортостан, м. Уфа.)

Информация (ОТЧЕТ подготовлен В.Я.Бабенко) о деятельности Межрегиональной общественной организации «Научное общество украинистов им. Т.Г. Шевченко» (Башкортостан, г. Уфа

в 2011 году

 1. Научно-исследовательская деятельность

1. Комплексная историко-этнографическая экспедиция по украинским селам Республики Башкортостан, июнь - июль.

2. Историко-географическое обследование украинских населенных пунктов Саратовской и Волгоградской областей, 14-21 июля.

 1. Организация научных мероприятий

1. VII Международная научная конференция «Кубань - Украина: опыт историко-культурного взаимодействия», 10 сентября, г. Краснодар.

2. Международная научная конференция «Башкортостан - Украина: наука, образование, культура в годы Великой Отечественной войны», посвященная 70-летию эвакуации АН УССР в Уфу, 22-23 сентября, г. Уфа.

3. Презентация МРОО «Научное общество украинистов им. Т.Г. Шевченко» - «Украинский путь в России» в рамках проекта «Откроем Украине украинскую диаспору» Международного института образования, культуры и связей с диаспорой Национального университета «Львовская политехника», 12 декабря, г. Львов.

 1. Информационно-издательская деятельность

1. Украинская этничность в социокультурном пространстве России: Материалы Международной интернет-конференции. - Уфа: ИЦ УФ МГГУ им. М.А. Шолохова, 2011. - 230 с.

2. Украинисты России: Биобиблиографический справочник. - Уфа: ИЦ УФ МГГУ им. М.А. Шолохова, 2011. - 96 с.

3. Кубань-Украина: вопросы историко-культурного взаимодействия: сборник материалов научно-практической конференции. Вып. V. - Краснодар: ЭДВИ, 2011. - 352 с.

4. Башкортостан - Украина: наука, образование и культура в годы Великой Отечественной войны: Материалы научной конференции посвященной 70-летию эвакуации АН УССР в Башкирию. - Уфа: ИЦ УФ МГГУ им. М.А. Шолохова, 2011. - 192 с.

5. Українці Башкирії. Т. 1. Дослідження і документи. - Київ; Уфа: ІМФЕ НАН України, 2011. - 492 с.

6. Наполнение материалами историко-культурного портала «Украинцы России» / ukrainistika.ru

Информация (отчет) о деятельности Межрегиональной общественной организации «Научное общество украинистов им. Т.Г. Шевченко»

в январе - мае 2012 года

 1. Научно-исследовательская деятельность

1. Содействие в разработке ведомственной научно-исследовательской программы «Украинцы России» на 2013-2015 гг. для Национальной Академии наук Украины (февраль - март).

2. Работа в региональных архивах по поиску новых документов по истории украинцев России (февраль - март, г. Оренбург).

3. Разработка рекомендаций и программы мероприятий к Договору о научном сотрудничестве Академии наук РБ и НАН Украины (апрель).

2. Организация научных мероприятий

1. I Республиканский (с международным участием) конкурс научно-исследовательских работ учащихся общеобразовательных и воскресных школ Республики Башкортостан «История и культура украинцев Башкортостана» (март - июнь, г. Уфа).

2. Круглый стол «Восточная диаспора в контексте современных культурно-исторических и общественно-политических процессов в постсоветских государствах» в рамках I Международных Шевченковских чтений, 16-18 марта, г. Астана, Казахстан.

3. Подписание Договора о сотрудничестве в области науки между Академией наук Республики Башкортостан и Национальной академией наук Украины, 27-28 марта, г. Киев.

4. VIII Международная научная конференция «Кубань - Украина: опыт историко-культурного взаимодействия», 5-7 мая, г. Краснодар.

3. Информационно-издательская деятельность

1. Кубань - Украина: опыт историко-культурного взаимодействия: Материалы VIII Международной научной конференции. Вып. VI. - Краснодар, 2011. - 380 с.

2. Наполнение материалами историко-культурного портала «Украинцы России» / ukrainistika.ru

3. Создание электронного научного архива (рукописей, фото- видео- аудиозаписей).

VII. Конференції, семінари, круглі столи.

 1. 26 вересня 2011 р.

Зустріч у Верховній Раді керівництва УВКР з головою Верховної Ради Литвином В.М. для обговорення проблем української діаспори (присутній член Правління ОУР В.М.Пилипчук).

 1. 12 груденя 2011 року.

Дудко Т.М., Бабенко В.Я., Чернієнко Д. - участь і доповіді у презентації діяльності Міжрегіональної громадської організації «Наукове товариство україністів ім. Т. Г. Шевченка», яка має символічну назву «Українських шлях у Російській Федерації». (Львів. Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» у рамках проекту «Відкриймо для України українську діаспору»). Львів.

3. 11 січня 2012 року

Пилипчук В.М. - участь у парламентських слуханнях у сесійному залі Верховної Ради України на тему: «Етнонаціональна політика України: здобутки та перспективи». Вперше на такому рівні були розглянуті проблеми націотворення в Україні та державної політики щодо національних меншин.

- листопад 2011р. участь, разом з членами Президії УВКР, у святкуванні 20-річчя української громади Придністров'я - м. Бендери, м. Тирасполь,

- грудень 2011р. та 19-20 лютого 2012р. участь в семінарах УВКР з проблем заробітчанства жителів західних областей України в м. Тернополі та м. Івано-Франківську.

4. 16-17 березня 2012 р.

Бабенко В.Я., Чернієнко Д. Круглий стіл «Східна діаспора» в контексті сучасних культурно-історичних і суспільно-політичних процесів: досвід взаємодії Казахстану, України та Росії». В рамках Міжнародних «Шевченківських читань» у м. Астана.

Тези до збірника круглого столу:

Дудко Т.М. "Національний архетип української діаспори в Російській Федерації - один з головних чинників гуманізації російського суспільства".

Гіржов В.Г.«Этнодемографические, информационные и языково-культурные аспекты жизни украинцев России через призму государственной национальной политики Российской Федерации».

Мельник Л.М. «Общественные организації украинцев России конец ХХ - начало ХХІ вв.»

Бабенко В.Я. «Проблеми збереження української ідентичності на пострадянському просторі»

Чернієнко Д.А. «Наукове вивчення українського населення в Росії: досвід, стан, перспективи».

VIII. У період вересень 2011р. - лютий 2012 р. Зустрічі Т.М. Дудка з керівництвом уряду Москви з приводу виділення приміщення під офіс для роботи ОУР (Журавський А,В. - директор департаменту міжнародних відносин, Зенько А.П. - заступник директора департаменту міжнародних відносин (разом з керівництвом Посольства України в Росії (радник-посланник В.В.Яцюк та Т.М.Малишевський); Агеев О.Г. - керівник організаційного управління Комітету міжрегіональних зв'язків і національної політики м. Москви; Дьяченко Л.М. - заступник директора Департаменту міжнародних відносин Міністерства регіонального розвитку РФ; Сорока Е.В. - заступник керівника Департаменту міжрегіональної співпраці, національної політики і зв'язку з релігійними організаціями м. Москви.

Всього шість переговорів при очній зустрічі і понад 15 телефонних переговорів.

X. Видавництво.

1.Мельник Л.М., Бабенко В.Я., Сіренко Ю.

Довідник - 2012 «Українські організації Росії». Москва, 2012, с.88.

XI. Засідання Правління ОУР

1)План засідання Правління ОУР №1

Протокол №1 засідання Правління ОУР 27.06.2011р.

2) План засідання Правління ОУР №2

Протокол № 2 засідання Правління ОУР 14.07.2011р.

3) План засідання Правління ОУР №3

Протокол № 3 засідання Правління ОУР 26.11.11 р.

4)План засідання №4 Правління ОУР

Протокол засідання № 4 Правління ОУР 28.02.2012

5)План засідання Правління ОУР №5

Протокол засідання № 5 Правління ОУР 13.04.2012

За звітний період опубліковано численні заяви та написані листи, серед яких:

 1. Грудень 2011 р.

Дудко Т.М., Гіржов В.Г. Лист до Міністерства закордонних справ України та УВКР з проханнями про допомогу у випуску часопису українців Росії «Український огляд» та утримання сайту. Компенсація витрат на випуск друкованої версії часопису українців Росії «Український огляд» (здвоєний номер - 1 на два місяці, 6 випусків на рік).

 1. 13.02.12 р.

Дудко Т.М., Гіржов В.Г. Заява ОУР про підтримку Світового Конгресу Українців у відповідь на аналітичну записку Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України.

 1. 21.04.12 р.

Дудко Т.М., Гіржов В.Г. Звернення до Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації В.Ю.Єльченка (Копія: Міністерство закордонних справ України; Копія: Голові Української Всесвітньої Координаційної Ради; Копія: Світовий Конгрес Українців) про проведення VII позачергового з'їзду ОУР у Москві 26.05.12 р.

 1. 16.05.12 р.

Дудко Т.М. Звернення (лист) до Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації В.Ю.Єльченка про проведення VII позачергового з'їзду ОУР або установчого з'їзду зі створення нової Всеросійської української громадської організації 26.05.12 р. у Москві.

 1. 22.05.12 р.

Дудко Т.М. Звернення (листи) до Генерального директора Національного Культурного центру України в Москві В.Ю.Мельниченка з проханням надати можливість провести установчий з'їзд зі створення нової Всеросійської української громадської організації у приміщенні Культурного центру та поселення делегатів з'їзду (орієнтовна кількість - до 15 осіб) у готельному комплексі Центру за пільговою ціною.

 1. 23.05.12 р.

Дудко Т.М. Звернення (лист) до Надзвичайного і Повноважного Посла України в Російській Федерації В.Ю.Єльченка з проханням зарезервувати 8 двохмісних кімнат для поселення 14 осіб в готельному комплексі Посольства (пер. Вознесенський 17) з оплатою за 50% знижкою на 2 доби у період проведення установчого з'їзду з 25 по 27 травня 2012 р.

Наведена у звіті інформація свідчить про активну діяльність керівництва та активістів ОУР за минулий період рік, після VI з'їзду ОУР.

Сучасна українська діаспора в Російській Федерації живе, розвивається, виконує свої громадські обов'язки перед російською Державою, сподівається на кращі часи розвитку своєї національної ідентичності, мріє про відродження і розвиток України, як могутньої, незалежної, демократичної, шанованою всім світом Держави.

Працюючи у цьому напрямку, досягнемо очікуваного результату.

Прийшов час демократичних змін. Створимо нову загальноросійську організацію і нарешті будемо працювати у легітимному полі на користь великих держав - України та Росії.

Висловлюю щиру вдячність всім активістам ОУР, які самовіддано працюють в українських громадах регіонів Росії, а також у Москві і в Україні. Щиро дякую Посольству України в Росії, яке надало необхідне організаційне сприяння проведенню з'їзду та Генеральному директору НКЦУ в Москві В.Ю. Мельниченку, УВКР, СКУ, Конгресу українців Канади, всім товариствам, організаціям і всім, хто підтримує напрямок нашої роботи.

Дякую за увагу!

Голова ОУР Т. М. Дудко

26.05.2012 р.

Рідка хвилина ''тиші'' в залі Установчого З'їзду
Рідка хвилина ''тиші'' в залі Установчого З'їзду

На світлинах: Т. Дудко, Голова ОУР. Рідка хвилина ''тиші'' в залі Установчого З'їзду.

Від редакції:

Цей звіт був наданий Установчому з'їзду, що пройшов у Москві 26 червня ц.р. Підкреслимо, що це перший реальний звіт Голови ОУР за всю історію нашої організації. Звіт свідчить про дуже велику роботу, пророблену керівництвом ОУР за один рік. Спасибі, пане Тарасе, за Вашу чудову працю!

На жаль, через антигромадські дії групи Валерія Семененка, який перебив промовця і захопив президію, делегати не мали змоги ознайомитися із звітом Голови ОУР. Доводимо документ до громади.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка