Тарас Дудко - лідер українського руху на теренах РФ
Тарас Дудко - лідер українського руху на теренах РФ

 Закон про основи державної мовної політики, який ВР ухвалила 3 липня, - ще й досі актуальна тема для обговорення та дискусій. Як відомо, голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що даний закон було прийнято з порушеннями, і він не може бути направленим на підпис Президентові Віктору Януковичу. Тож, у останнього є час на роздуми - давати зелене світло даному закону чи ні, а в опозиції - ще достатньо часу на критику та рішучі кроки. Кореспондент «УНН» поспілкувався з українцями Росії та вислухав їхню точку зору з цього приводу. Як запевнив екс-голова "Об'єднання українців Росії" Тарас Дудко, тамтешні українці вельми занепокоєні тим, що відбувається у мовній політиці України.

- Пане Тарасе, якою була Ваша перша реакція, коли довідалися, що 3 липня Верховна Рада таки ухвалила скандальний законопроект про статус російської та української мови?

 

 

- Те, що відбулось у Верховній Раді (під час ухвалення мовного законопроекту - Ред.) - це рейдерський захват, це - злочин! І всіх тих людей, хто зробив цю акцію, потрібно судити прилюдно, щоб всі бачили, які зрадники пройшли в український парламент, і що вони роблять з країною. А якщо ще виявиться, що вони це зробили, використовуючи гроші, підкуп, то потрібно застосувати до них і вищу міру покарання, бо таких вчинків не повинно бути в незалежній державі. Якщо наш президент Віктор Янукович підпише цей указ, я вважаю, що ми, українці Російської Федерації, будемо його проклинати. Така моя думка!

- Чи зверталися вже українці Росії до Президента України з проханням не підписувати цей закон, а чи ще лише збираються це зробити?

- Звичайно! Ми вже збираємо підписи і будемо підписувати це звернення. Є вже чимало підписів, але їх не так просто зібрати, бо Росія велика. Проте підписи від організації, я впевнений, будуть. Це потрібно зробити якнайшвидше, і Президент повинен виступити і сказати народу, котрий обрав його на цю посаду: "Я підписувати такі штучки, такий злочин проти українського народу ніколи не буду".

- А кому насамперед, на Вашу думку, є вигідним ухвалення цього закону?

- Ворогам України! А їх багато... Антиукраїнцям це вигідно і вони це роблять шляхом рейдерських захватів, просовуючи негідницьку ідею - розвалити Україну.

- Пане Тарасе, чи не було це якимось «жестом» в бік Росії? Є думка, що таким чином українська влада намагається отримати певні поступки в газовому питанні…

- Ні. Не думаю. Це холуї, яких всюди вистачає. Вони так глибоко не думають. Але, враховуючи всі події останніх років у відносинах між Росією і Україною, - все можливо. Так я вам скажу!

- На Ваш погляд, чи може взагалі ухвалення мовного законопроекту якимось чином вплинути на російсько-українські стосунки?

- Ніяк! Що б там не було, підпишуть чи ні, відносини будуть ще багато років дуже нелюдськими, негуманітарними. Я в цьому впевнений! Незалежно від того, яке буде остаточне рішення. Звичайно, якщо буде рішення, щоб ввести ще й російську мову як державну в Україні, це значно погіршує стан відносин між громадянами України та Росії.

Довідка «УНН»: Дудко? Тарас Миколайович - племінник Олександра Довженка. Академік Російської академії природничих наук. Закінчив Київський медичний інститут і філософський факультет Київського університету. Від 1964 року живе у Москві. Працював у медичних НДІ та лікарнях. Разом із братом збирав особисті речі й творчі матеріали О. Довженка, уточнював його біографічні дані. Від 1994 - завідувач відділу НДІ наркології, від 2004 - директор Інституту реабілітації ННЦ наркології. Фундатор нового наукового напряму - реабітологія і реабілітація наркологічно хворих і осіб з патологічним гемблінгом. Заснував 1995 р. Центр медичної реабілітації і корекції особистості та Медичний лікувально-реабілітаційний фонд ім. І. Стрільчука. Фундатор і меценат незалежного видавництва українців РФ "Провісник: Довженків літературно-художній науково-популярний і громадсько-політичний альманах" (Москва, 2002). 1-й заст. голови товариства української культури "Славутич" (Москва). Тривалий час очолював Об'єднання українців Росії.

Як повідомлялось, 18 травня Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Об'єднання українців Росії і виключити організацію з єдиного державного реєстру юридичних осіб. Голова ОУР Тарас Дудко заявив про роботу над створенням нової організації українців у Росії під робочою назвою "Просвіта".

26 травня на спільному засіданні керівників і членів українських реґіональних організацій РФ і Москви було прийнято рішення про створення "Українського конґресу Росії" - Всеросійської організації української громади в РФ.

Наталя МЕЛЬНИК

кореспондент ІА «Українські Національні Новини»

www.unn.com.ua

м. Київ, Україна

Ґарант Української Конституції
Ґарант Української Конституції
Український дім, м. Київ - голодування на захист української мови
Український дім, м. Київ - голодування на захист української мови
Обличчя протесту - 1
Обличчя протесту - 1
Обличчя протесту - 2
Обличчя протесту - 2
Месідж українському народові
Месідж українському народові
'Беркут' атакував захисників Українського дому
'Беркут' атакував захисників Українського дому
Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема...
Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема...
Народний месідж для українських можновладців...
Народний месідж для українських можновладців...

На світлинах: Тарас Дудко - лідер українського руху на теренах РФ. Ґарант Української Конституції. Український дім, м. Київ - голодування на захист української мови. Обличчя протесту - 1. Обличчя протесту - 2. Месідж українському народові. 'Беркут' атакував захисників Українського дому. Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема... Народний месідж для українських можновладців...

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка