Наталя Романенко

В Росії триває зачищення українського простору та чиниться розправа над тими, хто не підтримує кремлівський режим

В той час, коли Кремль на весь світ волає про встановлення «моноетнічного мовного режиму» в Україні, як завжди, інтерпретуючи на свій лад будь-який законодавчий крок українського парламенту (наразі йдеться про щойно прийнятий Верховною Радою Закон України «Про освіту»), в Росії закривається ще одне національне громадське об’єднання – «Українське земляцтво «Криниця» Хабаровського краю.

Про черговий акт свавілля російської влади на своїй сторінці Facebook повідомила керівник цієї організації Наталя Романенко, яка сама пережила тиск російських спецслужб і відверті знущання місцевої влади за підтримку Євромайдану: її залишили без роботи, забрали приміщення, де впродовж багатьох років проводив репетиції хор «Батьківська криниця», яким керувала Романенко. А тепер «тихою сапою» знищили й саму громадську організацію.

Ось як прокоментувала цей ганебний факт п. Романенко:

«Шановне товариство! Сьогодні випадково дізналася, що управління Мін'юсту в Хабаровському краї закрило нашу громадську організацію «Українське земляцтво "Криниця"» Хабаровського краю.

Не було ніякого повідомлення, хоча минулого року перевіряли документи, діяльність, тощо. Відчувалося: шукають привід для закриття. Але ніколи не думала, що таке може статися, щоб тихо ліквідували товариство!

Зателефонувала до Асамблеї народів Хабаровського краю – там підтвердили. І що цікаво, вони знають, а я – ні. Ніхто не повідомив, не запитав керівника організації, спокійно сприйняли цю інформацію.

Ну що ж, бачу – вороги не сплять, а ми є і будемо, реєстровані, чи ні. Ми існуємо!

Звичайно, коли отримаю офіційний документ про закриття, повідомлю. 

Тільки вчора,17.09.2017 р., ми отримали Диплом фестивалю Козача Гора, і ще навіть не знали, що нас вже немає…»

Що б не було записано в рішенні Мін’юсту щодо ліквідації хабаровської «Криниціі» – все це буде черговою брехнею і порушенням прав людини і нацменшин. Так само, як раніше, за надуманими приводами, Верховним судом РФ були ліквідовані обидві загальноросійські громадські організації – Об’єднання українців Росії (ОУР) та Федеральна національно-культурна автономія українців Росії (ФНКАУР), закрита єдина в Росії Бібліотека української літератури в Москві, а директор установи Наталія Шаріна засуджена за двома надуманими статтями, заборонено в’їзд на територію РФ відомим діячам українського руху в Росії Юрію Кононенку та Віктору Гіржову тощо…

Росія швидкими темпами сповзає у прірву мракобісся і кричущого порушення прав людини й громадянина, національних меншин, власного та міжнародного права. Вона розв’язує війни проти незалежних держав і загарбує їхню територію. При цьому Москва докладає величезних зусиль до того, щоб переконати світ у своїй демократичності й миролюбності.

Остання імперія на землі, перед своєю катастрофічною загибеллю, діє жорстоко, підло й цинічно проти кожної людини чи організації, які хоч у чомусь не підтримують її політику. Перш за все (так було у всі часи), Кремль намагається знищити все українське, будь-які паростки української культури, як на своїй, так і на окупованій території, не гребуючи найбруднішими методами та користуючись підтримкою свого зазомбованого населення. Але українці вистоять у протистоянні з кадебістським режимом В. Путіна і переможуть – інакше бути не може, адже добро завжди перемагає зло. Як написала Наталя Романенко: «Ми є, і ми будемо!».

Завжди цікаво задати питання, а чи відреагує Світовий Конгрес Українців  на цей випадок порушення національних прав українців у Росії? Чи знову промовчить на догоду В.Путіну?

Редакція «Кобзи»

Додатково: http://kobza.com.ua/dalekoshidna-hvylja-habarovsk/4717-dni-ukrainskoj-kul-tury-v-khabarovske.html


На світлинах: Наталя Романенко. Сьогодні – нагорода, а завтра – покарання. Наталя Романенко та її подруги не втрачають оптимізму.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка