Провести «корабель Україна» у вузькій стрімнині між хаосом і диктатурою

Вельмишановний пане Президенте!

Редакція «Кобзи» вже зверталася до Вас у справі захисту екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі – було це відразу після позбавлення його українського громадянства. Фактично обидві сторони конфлікту – і президент Саакашвілі, і влада у Києві – почали порушувати закон і активно вести справу до максимальної ескалації. Нині, після арешту і тримання в слідчому ізоляторі СБУ, суд відпустив президента Саакашвілі на волю. Але де гарантія того, що проти нього не будуть порушені нові кримінальні справи, і йому не загрожує депортація за межі України, або ув’язнення.

Сьогодні важливо розібратися, в чому суть конфлікту, і які історичні сили представлені на сцені. Почнемо з Вас, пане Президенте. Ви прийшли до влади на хвилі Другого Майдану, який отримав назву Революції Гідності. Мільйони українців вийшли на вулиці із протестами проти корупції в Україні, проти порушення законів, проти суцільної брехні на екранах телевізорів, і проти всієї тієї політичної системи, яка тягнулася майже безперервно від Леоніда Кучми і аж до Вашого правління. Загалом, цю систему можна назвати «олігархічною».

А тепер – розглянемо факти. Серед бійців  колишнього «Беркуту» лише один був засуджений. Траплялися випадки, коли «Беркут» звільняли з-під варти, і вони буквально наступного дня перетинали кордон України, тікаючи до Росії, де отримували громадянство. І це в той час, коли в ОРДЛО близько ста українських воїнів вже три роки марно чекають на обмін! А скільки справ у судах було розглянуто з приводу дій так званих «тітушок»? Вони майже відсутні, а кількість засуджених – не перевищує десяти. Але ж бійців-«тітушок» були тисячі, і всі вони були організовані і проплачені за списками зверху!

Візьмемо приклад НАБУ. Як довго Верховна Рада приймала закон. Як наполегливо західні партнери підштовхували процес. Як довго тривали вибори директора. Нарешті, НАБУ запрацювало. І відразу почався тиск на антикорупційцне бюро з боку інших силових структур. Агентів НАБУ розкривали, секретні документи вилучали, голову НАБУ Артема Ситника намагаються  звільнити. А скільки фактів зафіксовано журналістами про те, що колишні міністри часів Януковича таємно відвідують Адміністрацію Президента у нічний час? І це тоді, коли проти них відкриті кримінальні справи.

Привернула увагу і резонансна справа колишнього Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова, між іншим, члена партії «Блок Петра Порошенка». У цій справі суддя не з’являлася в суд, щоб не продовжити тримання пана Насірова під вартою. Активісти блокували суд, щоб не дати підозрюваному чиновнику вийти із приміщення, і фактично, втекти від слідства. Нарешті арешт продовжили. Минуло кілька місяців, і ось в інтерв’ю Насіров заявляє, що він невинний і подасть позов до суду на слідчі органи через порушення його громадянських прав! А як же справа зі звинуваченням пана Насірова у мільярдних розтратах державних коштів?! Для всіх незаангажованих спостерігачів очевидно, що Ваша Адміністрація не бореться з корупцією. Ми бачимо, як щоденно в рутині вихолощується ідея Революції, відкидаючи Україну назад – подалі від європейського шляху розвитку.

Хто є опонентом олігархії? Обманутий, але не поневолений  народ України. Ті активісти Майдану, що йшли під кулі «Беркута», ті хто скинув ярмо продажного і кримінального Януковича, ті хто гинув під Ілловайськом в «зеленому коридорі» від московських куль, сьогодні з тривогою дивляться на курс «реформ». Вони очікують від Вас виконання мандату Майдану.  Це мільйонний вир патріотів, організованих «горизонтально», чия сила у регіонах і в їх громадських проектах. Але вони у великій мірі не мають свого знамена, політика, який би міг очолити їхні сподівання і піднести їх на рівень політичної еліти. Волею нинішнього політичного моменту лідером протесту став президент Саакашвілі. Він озвучує чаяння активістів, вказує пальцем на гниле болото корупції, закликає не спинятися у реформах, відкрито називаючи Ваше ім’я, як консерватора старої віджилої системи.

В той час, як нинішня еліта України, маючи досвід правління й посади, складає умовний розум нації, активісти Майдану є умовним серцем цієї нації, її живим струмом і енергією. Лише поєднання цих сил, а не домінування однієї над іншою, може дати цілющий ефект відродження нації. Українська корупція  існує як реальний чинник системи, як інститут. Український анархізм і свободолюбство також існує як архетипальний чинник цієї ж нації. Якщо процеси вірно включити, може бути велика користь для країни, її оновлення через пасіонарний поштовх. Якщо все залишити як є, буде Третій Майдан і катастрофа, чого й очікує Володимир Путін. Якщо ж переможе одна із згаданих сил, толку теж не буде, оскільки розум і серце не можуть замінити одне одне. Лише синтез, взаємна повага і спрямування обох сил в один бік можуть витягнути Україну із того плачевного стану, в якому вона перебуває.

В цілому зрозуміло, що існує принципова різниця між свободою і волею. Воля є первинною категорією, а свобода – це воля, оформлена правом. На Заході є свобода. В Україні – воля. А в Росії, для прикладу, панує диктатура. Ситуація, коли свободу постійно обмежують законами, може привести до вихолощення духу волі, і перетворити свободу на диктатуру. Це ситуація Росії з її «пакетом Ярової», або ж Чилі часів диктатора Аугусто Піночета. Межа між волею та свободою у кожної нації своя, і визначається вона політично у формі негласного суспільного договору між владою та громадянським суспільством. Вести цей діалог, пане Президенте, є Вашим обов'язком, для того щоб мудро провести «корабель Україна» у вузькій стрімнині між хаосом і диктатурою.

Як активіст і громадський діаспорний діяч із тридцятилітнім стажем, що носив український прапор вулицями Москви ще за часів Радянського Союзу, я прошу Вас залишити на волі і в Україні опозиціонера, реформатора та анархіста Міхеіла Саакашвілі, повернувши йому українське громадянство. Закликаю Вас почути голос українського Майдану, а репресивні методи і силу закону, натомість, спрямовувати на боротьбу із корупцією, зі «схемами» та олігархатом. Станьте  лідером боротьби із корупцією та відберіть прапор антикорупціонера у президента Саакашвілі. Це буде чесна політична конкуренція двох лідерів, що представляють дві суті однієї України. Народ Вас у цьому підтримає!

Василь Коломацький,

головний редактор сайту «Кобза – українці Росії»

Додатково:

http://www.kobza.com.ua/prava-ljudyny-i-gromadjanyna/5540-zvernennia-redaktsii-kobzy-do-prezydenta-petra-poroshenka-u-spravi-prezydenta-mykhaila-saakashvili.html


На світлинах: Міхеіл Саакашвілі, лідер опозиції України, борець із корупцією. Міхеіл Саакашвілі із даху будинку  у Києві закликає своїх соратників чинити опір і не здаватися. В цей день натовп вирвав Міхеіла із «воронка» СБУ. Прихильник Саакашвілі. Знову палять шини на барикадах.  Василь Коломацький, 2012 рік, Торонто.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід

Останні коментарі

Обличчя української родини Росії

Обличчя української родини Росії

{nomultithumb}

Українські молодіжні організації Росії

Українські молодіжні організації Росії

Наша кнопка